| 9999azucena9999 a întrebat:

Va e dor de scoala? Daca da de ce? Si credeti ca scoala va incepe pe 15 sau profesorii vor intra in greva? Astept parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| ionica56 a răspuns:

40 la suta nu dar restul da. mi-am dat seama ca la scoala iti formezi caracterul. in vacanta uneori e fft. plictiseala pe langa la scoala e distractie in afara de ore. daca profii sunt ok. e bine.

Am auzit ca de acum ne da si mar la scoala. pe langa cornul si laptele.

Si nu vor intra in greva din cate stiu eu.happy
Pup azucena:*

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Da mai sa faca greva si dupa aia sa ne cheme pe noi sambata la scoalawaitingCe bine eraised eyebrows
Da-o naibii de scoala ca se termina ea intr-o zi. Dupa ce se incheie cei 4 ani de chin promit ca dau de bauthee hee
Deci se intelege cat de dor imi e de scoalawinking

| BellsC a răspuns:

Nu`mi-e dor de nimic de la scoala!laughing
nu stiu daca intra in greva da ar face ft bine:X:*

| Helvete a răspuns:

Nu imi e dor deloc. Abia am asteptat sa se termine anul sa scap de ei si sa vina vara, si acum, la gandul ca iar incep... Parca nici nu a fost vara. Sincer nu imi pasa cand vom incepe, fiindca o data si o data tot vom incepe. Asta e ideeastraight face. Dar cred ca se va incepe normal, totusi, pe 13 parca.

| nobody_9468 a răspuns:

Da imi este dor de scoala:pana si sa ma cert cu diriga, sa vedem care e mai autoritara dintre noihee hee; de certurile cu profii; de chiulurile in care toata ora chiulita ne gandeam unde sa mergem, de pauzele cu propriile prelungiri, de prostiile care le facem, de cersitul de-o tigaralaughing.

Bafta.

| alessutz11 a răspuns:

Da, imi este foarte dor de scoala, deja stau ca pe ghimpi, cat mai e... un pic mai mult de doua saptamani. Pentru ca abia astept sa-mi revad colegii, sa vad cum s-au schimbat, cat au mai crescut etc.
Vreau sa vad daca s-au schimbat anumiti profesori, daca doamna profesoara de romana s-a pensionat sau nu, mi-e dor foarte tare de doamna diriginta si vreau ca cea de fizica sa plece. sad Nu de-alta, dar e asa de rea! Din cate stiu eu, scoala incepe luni, 13 septembrie, iar daca profesorii fac greva, asta e treaba lor. Nu am auzit nicio stire ca ar face greva, dar au tot dreptul din moment ce Boc, Basescu si ceilalti isi bat joc de invatamantul romanesc. L-am auzit odata la stiri pe Base cum spunea ca invatamantul a ajuns ca naiba din cauza profesorilor care vor salarii mai mari in loc sa-i invete pe copii. Dar in spatele profesorilor care vor salarii mai mari, se afla ei, toata gloata de politicieni care dau sute de mii de euro ca sa mearga in vacanta cu nevasta si copiii. Shame on us ca ii votam in continuare si ca ii lasam sa faca ce vor!

Acum scuze ca m-am axat pe politica, dar am niste nervi pe ei de nu se poate. Revenind la capitolul "scoala", nu mai am rabdare sa-mi revad colegii. Acum trec intr-a opta si imi pare foarte rau ca e ultimul an de generala. Cu toate astea, am niste amintiri de nepretuit din clasele I-VIII. Ce s-o mai lungesc: Vreau sa inceapa scoala odata! Punct. big grin

| BellaRagazza007 a răspuns:

Deeeeci, eu stau in Italia si scoala la mine incepe pe 8 -.-. dar sincer chiar vreau sa ma duc la scoala! stiti cum eh, ma cam pliktysesc! vreau sa invat kiestii noi, si ect,,,,!

| EmySweety a răspuns:

Pai hai sa le luam pe rand happy
1. Imi e dor de scoala
2. Pentru ca sunt curioasa sa ii cunosc pe cei 5 profesori care s-au schimbat la mine in clasa. happy si pentru ca imi e dor de colegi desigur.
3. Eu am auzit ca scoala incepe pe 13 nu pe 15. cat despre greva. nu stiam nimic dar sper sa stea in banca lor si sa lase "grevele" astea idioate happy

| Ma username a răspuns:

Pretty much. Acum am trecut a 9-a... abia astept sa-mi cunosc noii colegi si profesorii si sa vad ce dirigint/a voi avea. Si cum zice aproape toata lumea. poti sa te si plictisesti in vacanta

| 9999azucena9999 explică:

Onutzu, scoala nu se termina niciodata. Dupa liceu facultatea, apoi copii pe care terbuie sa-i ajuti al scoala plus ca fiecare moment din viata poate fi considerat o scoala happy.

| mada_9035 a răspuns:

Da imi este dor de scoala pentru ca suntem o clasa care ne intelegem bine unii cu altii...de abia astept sa fiu iarasi printre colegi si impreuna cu dna diriginta! eu cred ca sc va incepe pe13 septembrie