| Petrisor96 a întrebat:

Va este dor de copilarie? De copilaria care a fost odata. Nu de cea care este astazi.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi e dor de copilarie dar am prins si eu zilele bune, nu rah@tul din ziua de azi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost generatia 2000 si am trait o copilarie la tara asta o facea perfecta. toata ziua jucam miuta, aveam la colt foc de tabara ne strangeam depanam amintiri, ne dadeam cu bicla tin minte ca aveam un Nokia de pe care ascultam manele oricum a fost o copilarie perfecta generatia 80' - 90' a trait adevarata copilarie din ce stiu. A ta cum a fost?

| Petrisor96 explică (pentru anonim_4396):

Stateam toata ziua pe afara si veneam acasa tocmai seara. Jucam tot feluri de jocuri. Seara faceam focul in fata portii si spuneam povesti de groaza laughing. Ce pot sa zic? Faceam multe nebunii cand eram mic. Pot spune ca am avut o copilarie foarte frumoasa.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Era frumos într-un fel, nu aveam nimic dar aveam prieteni sau mai bine zis copii, cu care să mă joc sau cu care să umblu pe drumuri. În ziua de azi nu prea mai vezi copii cu bicicletele toată ziua, sau să se joace până seara târziu. În sfârșit au moșii și babele parte de liniște laughing

| Petrisor96 explică (pentru 94Lucifer94):

In ziua de astazi, trebuie sa stai sa te rogi de iei sa iasa afara

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Petrisor96):

Păi li se pare plictisitor afară tocmai din motivul că nu au cu cine comunica sau interacționa. Hai că pe la oraș mai sunt parcuri, dar prin unele sate chiar că nu-i mai vezi, mai ales dacă au calculator/tabletă și conexiune la internet. Într-un fel e bine că nu le porți grija, mai ales ca părinte. Mama mereu trebuia să mă caute seara. Mă găsea pe maidan, de multe ori venea cu mătura dacă nu eram acasă când se făcea noapte laughing
Oricum, timpurile se schimbă și încă se vor schimba.

| Petrisor96 explică (pentru 94Lucifer94):

Mda. Numai e ce a fost odata

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Petrisor96):

Stai liniștit, acum măcar o să avem posibilitatea să le oferim copiilor noștri ceea ce am visat noi când eram mici dar nu am avut. Mai important e să petreci timpul cu ei.

| Turbo223 a răspuns:

Tuturor ne poate fi dor de copilarie.Dar unii copii stiu sa se mai bucure de ea, mai sunt copii de 10, 11 ani care inca fac ce faceati si voi nu vin cu replica "e de copilasi de 5-6 ani" :/.Dar multi fac o tona de prostii.Stiu o fata care de la 10 ani s-a apucat de fumat, stiu o fata de 13 ani care fumeaza si vorbeste oribil si mai are si cercel in limba, etc.De pe la vreo 10 - 14 ani incep sa faca chestii de genul (unii).Mda, copilarie.Chiar ne e dor de copilarie, e cea mai frumoasa perioada a vietii si daca nu e traita cum trebuie iti va parea rau. Unii copii nici nu mai ies afara, se inchid in bloc pe telefoane.Bine,nu e un lucru rau daca ai macar 11-12 ani si ai si tu un telefon, dar nu 9, 10 ore pe zi happy

| Petrisor96 explică (pentru Turbo223):

Tehnologia a afectat mult generatia asta. Vad copii la 13-14 ani care au ultimul model de telefon si eu la varsta lor, nici nu aveam telefon. Si mai vad si pe unii ce vocabular au, nici nu iti vine sa crezi.

| missfatadelatara a răspuns (pentru Petrisor96):

Eu am avut telefon abia când eram într-a 6a și chiar și acum mai bine de 10 ani, vad eram într-a 4a avea o colega telefon (nu tu touch screen, nunti Internet wireless) și la un moment dat o ajuns jucăria clasei (=doar nu multi părinți te lăsau sa joci snake rolling on the floor )

| Petrisor96 explică (pentru missfatadelatara):

De. Asa era atuncilaughing acum poti sa faci ce vrei