| bestialu96 a întrebat:

Va este dor in copilarie? Daca ti-ai fi petrecut copilaria in cartier cum ar fi la mine cred ca si tie ti-ar fi dor.
Voi cum v-ati petrecut copilaria?

11 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Nu, n-ai de ce sa-ti fie dor de trecut. Mi-am petrecut-o, zic eu, destul de plictisitor, mai o tentativa de ucidere a unui coleg in clasa I, mai un fotbal, mai o depresie cand a pierdut Rapidu' sfertul uefantastic, mai un joculet, mai o deceptie post-"nu exista Mos Craciun", mai un Robinson Crusoe, mai un caine din fata blocului(nu sunt zoofil), mai o miuta si zile pierdute.Destul de banal si normal, as zice.

| sabin89 a răspuns:

N-as zice ca imi este dor. A fost o perioada frumoasa, dar frumoasa este si perioada de acum. Creanga a povestit frumos despre copilaria lui. Dar nu ii era dor, ci pur si simplu isi aducea aminte cu placere de intamplarile respective.
(Cred ca ai vrut sa zici: Va este dor "de" copilarie).

| FucktheSystem a răspuns:

Nu imi e dor, traiesc in prezent.
Si acum sa-mi povestesc copilaria. M-am nascut la spitalul Judetean intr-o iarna aspra exact in ziua in care se taie porcul. Cand m-am nascut inima mea s-a oprit dar totusi universul n-a scapat de mine. Dupa m-am jucat, am calatorit, am mancat, am dormit, am fost la scoala, m-am spalat si cam atat. A fost palpitant, nu stau sa intru in detalii.

| Hash001 a răspuns (pentru FucktheSystem):

De oameni ca tine nu avem nevoie. Suicide is not an option, but for you, it is.

| FucktheSystem a răspuns (pentru Hash001):

M-ai dat pe spate. Nici eu n-am nevoie de comentarii de la tine și uite că le primesc. Eu te invit să te duci de unde ai venit (destul de interpretabil, eh) dacă n-ai nevoie de oameni ca mine și eventual să rămâi acolo.
P. S. Nu era nevoie să-mi arăți că ai habar de engleză, probabil ar trebui să mă impresioneze, dar nu merge, data viitoare încearcă franceză.

| Liviu a răspuns:

Generatiile dupa 97 98 99 numai stiu ce e aia copilarie, rar care stiu happy
Sunt nascut in noiembrie '91 cu regret spun ca. acum numai se copilareste ca inainte.
Noi la 13 ani inca ne jucam ratele si vanatori, noi nu vorbeam cu cei care fumau si cei care consumau alcool.
Marea majoritatea a celor de 13 ani nu aveam calculator atunci.
Ne intalneam seara afara si intram numai la lasarea intunericului in casa.
Noi aveam multe emisiuni.
tin minte ca prin clasa a 7 8 in fiecare vineri era vacanta mare, seara pe protv happy
Abia asteptam vacanta mare, sambata duminica, erau desene pe PROTV, antena 1.
Noi nu il aveam pe justin gayber, ci pe asia, dl problema, trupa pop, 3 sud est, si multi alti care. nu are rost sa fac comentariul mai lung.

| Woodenpints91 a răspuns:

De ce mi-r fi dor de copilărie? Eu nici acum nu mă consider adult... şi probabil nici peste 10 ani nu am să mă consider.

| Inferno a răspuns:

Am petrecuto intre blocurile de beton, pe strazile cenusii ale "Bucurestilor". De obicei aseman copilaria mea cu o zi inorata de ploaie. E la fel, aceiasi atmosfera trista si plictisitoare. Si cum spune si Danielcristian, pe la calculator. Mai mult mi-am petrecut copilaria (jumatate din ea) pe calculator cautand simboluri si intelesul lor, cum e ala din avatarul tau, anarhie inseamna daca nu ma insel.

Răspuns utilizator avertizat
| Danielcristian a răspuns:

Oricum mult mai frumos ca si copii din ziua de azi, si de multe ori mia-si dori sa mai fiu copilhappy.

Copii de azi nu stiu de joaca pe afara, toata ziua calculator, play station, jocuri online si ne miram ca pe la 5, 8ani au nevoie de ochelari si devin agresivi.

| Garnet a răspuns:

Normal ca-mi este dor. in copilarie nu prea stiam eu ce e aia suferinta decat daca nu voia tata sami ia ceva, nu stiam ca femeia care ii spuneam eu mama era de fapt doar sotia lu taicamio...si despre locatie ..intr-o tara frumoasa, dupa care am venit in Romania si totul a pornit spre maturitate