| anonim_4396 a întrebat:

Va ganditi vreodata la viitor? ce credeti avand in vedere ca in tarile precum Iran, Corea de sud, Coreade nord, etc se gaseste uraniu silte substante radioactive la "colt de strada", de ce nu simpatizeaza Rusia scutul antiracheta pe teritoriul Romaniei, de ce mai apare cate un terorist gata sa isi spuna rugaciunea si sa deturneze cate un avion iar apoi sa mai se opreasca in nu stiu ce turn? de ce se inmultesc chinezii ca iepurii? de ce ne sunt ascunse atatea infirmatii? celebrele dosare X chiar exista dar sunt pastrate de niste tipi foarte bine, cei care cred ca suntem singuri in acest univers sunt incapabili sa conceapa ca nu e asa, ca de fapt omenirea a pus de ani buni mana pe naveta spatiale extraterestre, iar celebrele autopsii in care au fost deschise acele mici fiinte si au murit pe loc cei care lucrau! de ce sunt atatea informatii ascunse? priviti cu ochi buni cand nu stiu ce grupare terorista au mai anihilat americanii prin tarile cu care se afla in conflict... dar nu va ganditi ca in spatele acelui zambat al lui Barack Obama se ascund multe chestii cunoscute decat de tipii destepti, voi chiar credeti ca SUA este condusa de el? eu cred ca este decat o marioneta care este jucata de Pentagon! nu va ganditi ca pe acest pamant sunt prea multi oameni, iar incalzirea globala care multi spun ca este o prostie este cea care inghite case pe la noi prin Romania, comparativ cu volumul de apa care sa topit este foarte putin fata de cat mai este! parerea mea este ca in cel mult 200 de ani o sa se ajunga la o clima ceva de genu: acum ploua de curg apele siroaie iar peste 1 zi totul se parjoleste, intr-o alta ordine de idei cred ca omul nu va fi capabil sa se adapteze asa repede schimbarilor climatice si va disparea!( daca cineva are alta parere va rog sa o astearna aici). Pentru setea de petrol cred ca americanii vor face ai ceva sa le gaseasca nod in papura acolor popoare pe teritoriul carora se gaseste aurul negru( nu degeaba ii spune asa, iti ia mintile!) de ce americanii fac lagare de concentrare si sicrie? de ce produce armament? de ce aerul devine din ce in ce mai greu de respirat, de ce din padurea amazoniana la fiacare 1 secunda se taie o suprafata de padure cat 10 stadioane de fotbal? de ce apaa de curge printr-un rau acum 40 de ani era potabila si acum nu mai este? ce credeti c ava urma? este celebra apocalipsa doar un mit?

insa va spun ceva! cu mana noastra ne-o facem!

multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca si care imi raspund big grin

5 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

De ce te agiti atat? De ce crezi ca ceva trebuie facut? De ce crezi ca vreo unul din noi are putere sa stopeze cursul planetei? De ce crezi ca ma intereseaza cine pe cine se mai omoara in occident? De ce crezi ca lumea ar putea fi mai buna, fiind pliná de nebuni din nastere? De ce astepti confirmari daca tu le stii pe toate? Si, esentialul : TU, de ce nu faci nimic pentru planeta asta?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe temele enumerate de tine s-au scris biblioteci intregi de carti si arhive de dosare secrete, asa ca nu vad prea clar rostul intrebarilor, nu au fost elucidate prin atatea volume asa ca ar fi o utopie sa le putem elucida(chiar daca am avea toate informatiile, ceea ce nu este cazul) in cateva fraze.
De altfel eu nu cred in teoriile conspirationiste, au fost atatea numai in ultimul secol si o sa mai fie.
Ma gandesc la viitor, nutresc sperante de mai bine, dar nu ma gandesc la nivel planetar ci la unul mult mai mic, familie, comunitatea locala si - cel mult - la tara noastra, vreau numai ce-i mai bine pentru noi. Din pacate suntem atat de mici, intr-o lume atat de mare! Numai bine!

| Delicacy a răspuns:

Nu,nu mă gândesc niciodată la viitor.Nu-mi pasă ce se întamplă cu ţările, cu oamenii, cu universul.Prefer să mă bucur de viaţă în orice moment, aşa cum ne învaţă şi Creangă: carpe diem!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca sfarsitul acestei lumi se apropie! toate semnele prevestesc ca in viitorul apropiat, mantuitorul nostru ISUS HRISTOS va veni pe pamant si atunci toate vor fi asa cum se va hotara de catre el! asa cum sa hotarat deja! biblia confirma aceste lucruri!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stim adevarul dar sper sa-l aflam in cativa ani.Ca sa te mai lamuresti putin, puiule de om, citeste SECRETUL SUPREM scrisa cu 10 ani in urma de DAVID ICKE.cred ca esti f f tanar si nu ai avut timp si nici ocazia sa cauti raspunsuri.ai rabdare insa, ca se va termina curand spectacolul asta.esti privilegiat ca traiesti in perioada asta.