| AvalohAlyn a întrebat:

Ce relații are Romania cu țările vecine?
Și americanii și moldovenii sunt cei mai buni prieteni ai României?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de tara, cu unele mai bune, cu altele mai putin bune. Si nici o tara din lume nu ne este cea mai buna prietena, avand in vedere ca toate isi urmaresc propriul interes, politic si economic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu foarte bune cu tarile vecine. Economic ma refer ca in rest nu avem conflicte cu nimeni.

Nu, americanii nu sunt cei mai buni prieteni. Nu mai insista cu asta. Americanii isi vad de nevoile lor in Nato si se poarta frumosncu tara strategic situata cel mai bine in raport cu Rusia