| Tpu_4826 a întrebat:

Va pl urmatoarea sceneta?
O Şcoală...
Fiecare elev va vorbi intr'o limbă:copilul1:engleză, copilul2:portugheză. copilul3:italiană. copilul4:chineză simplificată

Invăţătoarea intră in clasă(elevii sunt pe scaune si pe banci, vorbesc si ţipă)
Cănd inv. intră in clasă (ţinând in mână catalogul si geanta), văzândui pe copii ii cad jos si geanta si catalogul:
Invătătoareasadşocată) ce se intâmplă aici?
(copii rămăn fară glas)Inv. se aşează la catedră şi aşteaptă un raspuns de la elevii săi
Inv.:v'a mâncat năzdravania limba?(copii râd)de râs puteti să râdeţi de raspuns. BA! hai lăsaţi nu mai raspundeţi, să trecem la lecţie...Copilul1(numele său) ce am avut de pregătit la matematică?
Copilul1:nating(nimic)
Inv.:foarte bine! poti te rog sa imi răspunzi la următoarele intrebări?
Copilul1:No(nu)
Inv.:cat fac 2+2=?
Copilul1:tu plas tu icuals ouan(2+2=1)
Inv:Corect Nota 10. să trecem la stiintele naturii.Copilul 2 spune-mi te rog lectia.
Copilul2:Floris devid ghebras(trebuie să rupem florile)
Inv:nu am inteles nimic dar cred că este bine pentru ccă voi sunteti.(intră directorul şcolii)Copii salutatil pe directorul scolii
Copilul1:good day!
Copilul2:ola!(bună ziua!)
Copilul3:ciao!
Copilul4:ni hao
Directorul:bună ziua! am avenit aici odată ce am auzit că dumneavoastră(vorbeste cu inv.)aveti in clasă copii din diferite tări ...care nu stiu să vorbească limba română, dar o inteleg
Inv:este adevărat si nu prea stiu ce spun...
Directorul:din acestă cauză sunt eu aici, să vă traduc ce spun acesti copii...
Inv:multumesc! copii să trecem la următoarea intrebare din stiintele naturii:ce este pamantul? vreau să imi raspunzi tu copilul 3
Copilul3:la siniora maestro sicuro(sigur doamna invatatoare)tera e u animale(pamantul este un animal)
Inv:Corect!
Directorul:corect? pamantul nu este un animal pamantul este o planeta.Asta le predati dumneavoastră copiilor?
Inv:nuuuu, cum adică, copilul3, pamantul este un animal, aşa ai invăţat tu?
Copilul 3:si(da)
Directorul :domnisoară inv., nu cred eu că aceşti copii mint! aşa le predaţi aşa invaţă!(inv. oftează)o singură data dacă acesti copii nu spun ceea ce trebuie chem inspectorul!
Inv:să trecem la gramatică. copilul 4 spune-mi te rog unde se aşează virgula?
Copilul4big grinouhao şi fang zai ju mo(virgula se pune la sfrasitul propozitiei)
Directorul:pănă aici, dumneavoastră nu stiti să invătati niste copii ...INSPECTOREEEE!
(Inspectorul intră in clasă(cu o servietă in mână si băut mult mult, aproape nu se mai tinea pe piciare), directorul il vede imediat că este beat)
Inspectorul:B Bu Bună ziua! aici e clasa a V'a D D D?
Directorul:ce aveti toti azi? unu beat unu nu stie nimic ce se intâmplă in această scoală? rămâneţi aici si invăţatii numai tâmpenii pe săracii copii!
Inv:copii salutati'l si pe inspectorul scolii noastre:
Copilul1:good day!
Copilul2:ola!(bună ziua!)
Copilul3:ciao!
Copilul4:ni hao
Inspectorul:Inv. vă rog vreau să văd ce stiu acesti copii, deci puneti'le o intrebare!
Inv.:sigur domnule:copii cine este. Decebal?
(copii ridică mâinile, ca si cum ar ştii răspunsul)
Inv:Copilul 4 raspunde tu!
Copilul 4:...(parcă stă să se gandească la raspuns) Nu ştiu
Inv:nu se poate!(invăţătoarea lesină, cand copilul 4 vorbeste in limba română, inv. credea ca nu stiu limba română)
Copii parcă au păţit ceva au inceput să vorbească in limba română
Copilul 1:ce a pătit inv?
Copilul2:Nu ştiu, dar inspectorul ce a păţit?
Copilul4:nu stiu, parcă era si nu director pe aici, nu este aşa?
Copilul 3 :aşa este
(cei 4 elevi spun impreună:Ce scoala de nebuni)

5 răspunsuri:
| dicualex a răspuns:

Asa pana la urma, care e faza, cu ce te putem ajuta?

| BetaAlfaGamaDelta a răspuns:

Taer.imi dai funda please?

| Hyora a răspuns:

Cea mai tare :X sceneta posibila

| zlatyZ a răspuns:

Chiar tare sceneta asta...laughing

| niko2001 a răspuns:

Super sceneta