| anonim_4396 a întrebat:

Va plac bancurile?
lasati-mi si mie cateva din ce va plac sa ma rad si eurolling on the floor

Răspuns Câştigător
| pisika a răspuns:

Inca unul:
Pentru a se dovedi că blondele nu sînt proaste, s-a organizat o conferinţă de presă. O blondă a fost întrebată:
- Cît face 1+1?
Ea răspunde:
- 5.
Din sală se aude:
- Mai daţi-i o şansă.
Apoi este întrebată alta. Ea răspunde:
- 2.
Din sală se aude:
- Mai daţi-i o şansă...

30 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Ion si Maria in pat. Maria: Ioane, iti miros picioarele! Ion: Daca vrei tu...

Ion si Maria in pat. Ion romantic: Aici e gurita ta ca o ciresica... Aici sunt sanii tai ca doua mere... Aici e burtica ta ca o campie plana... Aici... La care, Maria: Ioane, ne-o tragem sau faci inventarul?

Un sadic si o masochista: Masochista: Musca-ma, zgarie-ma, loveste-ma! Sadicul: Nu vreau!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

- Ce face o blonda cu o foaie de hartie pe autostrada?
- Invata sa conduca un A4!

| Bishop a răspuns:

Un iepuras se plimba prin desert si deodata il apuca o sete mare, si mergand a gasit un biletel pe care scria:
-sapa 20 m si o sa gasesti apa! sapa cei 20m si mai gaseste un biletel:
-sapa 50 m si vei da de apa! ii sapa si pe cei 50m si mai gasi un biletel:
-acum uita-te in sus. cum mai iesi de aici?

| Bishop a răspuns:

Profesoara il pune pe bula sa conjuge verbul"a merge"
bula zice:
-eu merg, tu mergi, el merge
profesoara il intrerupe si zice:
-mai rpede te rog!
-eu fug, tu fugi, el fuge...

| Bishop a răspuns:

-ce fac 4 blonde cand se urca intr-o masina?
-se cearta care sa stea la fereastra

| Bishop a răspuns:

O voce disperata la telefon la 5 dimineata:
-alo! salvarea?
-da.
-veniti repede k in curte e un nebun care suna goarna sine dispera pe toti!
-dati-ne adresa.
-UM04032

| Bishop a răspuns:

Sergentul il intreaba pe bula:
-bula, ce e patria?
-nu stiu domnule sergent!
-esti prost, bula!
-ioane, ce e patria?
-patria e mama mea!
-foarte bine ioane!
-bula, ce e patria?
-patria e mama lui ion!
-ba nu, bula! patria e si mama ta! ce ai inteles bula?
-k sunt frate vitreg cu ion.

| Bishop a răspuns:

Un sot isi intreaba sotia:
-ce alegi draga mea? mergem in excursie in rusia sau iti cumpar un mantou?
-mergem in rusia. acolo blanurile sunt mai ieftine.

| Bishop a răspuns:

Cat caz se face pentru o mica greseala rolling eyes
toata lumea greseste tongue

cristian
| cristian a răspuns:

Femeia de serviciu merge la poliţie să facă reclamaţie: cică ar fi fost violată. Poliţiştii o întreabă:
- Povestiţi-ne ce s-a întamplat exact.
- Să vedeţi că spălam pe jos şi deodată a apărut un bărbat în spatele meu. M-a atacat de la spate.
- Şi nu aţi încercat să fugiţi?
- Dar cum să fi fugit? La dreapta perete, la stînga perete, în spate bărbatul, iar în faţă spălasem deja pe jos...
Mai multe gasesti aici:www.bancuri.net
www.bancuri.biz/

| pisika a răspuns:

Doua ghicitoare se intalnesc pe starda: '' Tu faci bine, eu ce fac?''
asta ca sa 'te razi' un pic.

| pisika a răspuns:

Blonda in masina: - Nu inteleg, aici vad trei pedale, dar eu am doar doua picioare! happy

| J7anine a răspuns:

Ca sa TE razi poti lua gramatica in brate tongue

| ICanLoveYou a răspuns:

UN OM ERA LA JUDECATA, JUDECATORUL A DAT VERDICTUL.OMUL REVOLTAT DE REZULTAT SPUNE:
-SA MA PUPI IN FUND!
JUDECATORUL SPUNE:
-AFARA!
-NU AICI SA TE VADA TOATA LUMEA!laughing

| ICanLoveYou a răspuns:

DC NU STIU BLONDELE SA IL SCRIE PE 22 PENTRU CA NU STIE CARE 2 SA-L PUNA MAI INTAIlaughing

| ICanLoveYou a răspuns:

Alinuta face glume de 1 Aprilie:
-Mama, mama! S-a spanzurat tata in pod!
Mama merge in pod si nu gaseste pe nimeni.
Alinuta:
-Ha, ha, te-am pacalit! S-a spanzurat in garaj!

| ICanLoveYou a răspuns:

La un bar, discuta doua blonde trecute de prima tinerete:
- Vezi pe cei doi barbati de acolo? Ei bine, cel din dreapta este sotul meu, cel din stanga este amantul meu.
- Ce ciudat... La mine este exact invers!

| ICanLoveYou a răspuns:

Doi pensionari stateau in parc pe o banca, cand vad o blonda. Unul dintre ei spune:
- Vezi blonda aia? Moare dupa mine!
Celalalt raspunde:
- Cum asa?
Primul pensionar:
-Doar nu moare inaintea mea!

| ICanLoveYou a răspuns:

Intr-o noapte, la spital, o asistenta blonda il scoala pe pacientul care dormea un somn adanc si ii spune:
-Treziti-va, am uitat sa va dau somniferul!

| ICanLoveYou a răspuns:

Zece blonde care mor toate in
aceeasi zi, stau aliniate in fata Sf. Petru, urmand sa fie
trimise in Iad sau Rai. Pt. "departajare" Sf. Petru propune:
- Cine si-a inselat barbatul sa faca un pas in fata.
Dupa o mica ezitare 9 blonde fac un pas in fata.
Sf. Petru il intreaba pe Sf. Pavel:
-Si cu surda ce facem?laughing

| ICanLoveYou a răspuns:

Alinuta la munte, pe marginea prapastiei.
Mama: - Alinuta, vezi sa nu cazi in prapastie.
Alinuta:
-Bineeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

| avalon a răspuns:

Mie imi plac la nebuni bancurile cu iepurashul laughing Intr-o zi un leu pleaca de acasa.

Leoaica este singura si plictisita.

La un momendat la usa bate iepurasul si o violeaza.

Leoaica nu a vazut decat ca are urechi mari.

Cand a ajuns acasa ii spune leului ca cineva a violat-o.

- Cine te-a violat? intreaba leul.

- Unu cu blana!

- Toate animalele cu blana sa faca un pas in fata.

- Si alt ceva?

- Avea urechi mari!

- Toate animalele cu urechi mari sa faca un pas in fata.

La care iepurele isi scuipa in palma, isi da urechile pe spate si ii zice magarului:

- Ai incurcat-o magare!

| Sory a răspuns:

Bula la ora de romana: Invatatoarea il scoate pe Bula in fata clasei si il intreaba : -Bula, ce faci cand un vapor pleaca? Bula: -Hhmmm...nu stiu. Invatatoarea: -I faci cu batistuta. Invatatoarea: -Ce faci cand doi oameni se bat? Bula: -Nu stiu... Invatatoarea: -Suni la politie. Invatatoarea: - Ce faci cand un om se ineaca? Bula: -Hmmm... Invatatoarea: -I arunci colacul si il tragi la mal. Invatatoarea: -Ce faci cand e coada la magazin? Bula: -Mmmmmmmmm... Invatatoarea: - Iti astepri randul. Invatatoarea: -Daca pe maine nu le invati ai nota 3. Ziua urmatoarea... Intra invatatoarea in clasa si il scoate pe bula in fata clasei si il intreaba: -Bula, ce faci cand un om se ineaca? Bula: -I fac cu batistuta. Invatatoarea: -Ce faci cand doi oameni se bat? Bula: - Imi astept randul. Invatatoarea: -Ce faci atunci can e coada la magazin? Bula: -Sun la politie. Invatatoarea: -Ce faci cand un vapor pleaca? Bula: -I arunc colacul si il trag la mal. Invatatoarea: -Treci la loc! Nota 3.

| Adorable3 a răspuns:

Nu se scrie ''sa ma rad" straight facestraight faceare dreptate PiSIKA.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gramatica asta.smug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un preot mergea cu masina pe sosea.
La un moment dat vede un magar mort pe partea carosabila.
Nu mai merge mult si intalneste un echipaj de politie. Trage pe dreapta si spune politistilor:
- Vedeti ca la cateva sute de metri este un magar mort pe sosea.
La care politistii raspund razand:
- Parinte, ce spuneti, cum sa-l ingropam cu preot sau fara preot?
- Nu stiu fiule, eu doar am anuntat familia.

-Mai copile, se plange maica-ta ca vorbeste cu tine si tu n-o asculti. >
-Pai sa vezi, taticule...
-Lasa scuzele! Spune-mi cum de reusesti!?!
Ion sta intins sub un pom, priveste pasarile de deasupra capului sau si vaca care paste in apropierea sa.
-Nu-i bine oranduita lumea asta, gandeste el in sinea sa. Acestei mici
pasari i s-a dat o libertate prea mare, pe cand vaca sta legata cu o sfoara.
La un moment dat, pasarea i se gainateaza drept in cap.
-Doamne, esti totusi intelept! Daca era vaca in copac...
Sper sa te razi, eu m-am ras tare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sper k ti-au placutbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ion si gheorghe in concediu, la paris.seara,dupa cina, cand sa urce in camera, la etajul 13, surpriza:liftul era stricat.se apuca sa urce pe scari.pe la etajul 2 Ion zice:
gheo...eu am sa-ti zic ceva...
lasa ioane ca imi zici cand ajungem!
pe la etajul 6:
gheo, eu chiar trebuie sa iti zic ceva!
ma, tu nu auzi ca imi zici cand ajungem?
la etajul 10, ion:
gheo, eu nu mai rezist, trebuie sa-ti zic ceva!
ioane, tu nu intelegi ca imi zici cand ajungem?
in sfarsit ajung ei la 13 si gheo ii zice lui ion:
acu zii ma ioane ce-ai patit?
pai ma gheo, eu am uitat cheia la receptie!
si se apuca sa coboare dupa cheie.pe la etajul 9, ion zice:
gheo, eu trebuie sa-ti zic ceva!
imi zici canda jungem jos!
pe la etajul 5, ion catre gheo:
pe bune ma gheo ca trebuie sa-ti zic ceva!
ioane nu ma enerva! imi zici jos!
ajunsi jos, gheo zice:zii ioane ce-ai mai patit?
pai ma gheo, tu nu mai stii de gluma?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vine circu' intr-un oras (circul mai mai sa dea faliment), se gandesc ei ce sa fac si pana la urma le vine o idee
A doua zi apar prin oras afise:"Lume, lume, veniti sa vedeti uimitorul sarpe zburator"
urmatoarea zi circul vinde toate biletele si spectacloul incepe normal, panaa cand publicul se enerveaza si incep sa strige :"Vrem sarpele zburator! Vrem sarpele zburator!"
neavand ce sa faca acestia sunt nevoiti sa aduca sarpele.
De dupa cortina apare un dresor cu o tava pe care se afla un serpisor, mai mult mort decat viu, si dresorul incepe:
"Doamneleor si domnilor, acesta este uimitorul sarpe zburator:O zi zboara, o zi nu...AZI NU ZBOARA "laughing laughing