| c8ilcopac a întrebat:

Va place la scoala?laughing Aveti profesori mai ciudati sau mai rai, sau poate mai buni? Ce materii va plac?

15 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Cateodata imi place, cateodata nu (are parti bune si parti rele). Profesorul de chimie e celmai ciudat, cea de fizica cea mai rea, iar cel mai bun e fostul profesor de RELIGIE(pacat ca la anul nu o sa-l mai avem). Materiile mele preferate sunt biologia si muzica.

| Marii a răspuns:

Profu meu de sport e cel mai exigent. Stiu ca suna ciudat, la noi orele de sport nu sunt deloc relaxante. Materiile care-mi plac sunt: italiana, engleza, istoria, logica si latina. happy

| spyceygirl a răspuns:

Hmmm cred ca da, imi place, pana la urma ii petrec cel mai mult timp din viata la scoala, si cu cartea in manalaughingimi plac unele ore, dar unele sunt interminabile, cum e cea de romana(fac cu diriga, care e inebunita "ca se creeaza microfonie", si suntem toti tensionati), nu ne uitam la un telefon cat e ceasul nimic, stam, si asteptam sa se sune, ore de mate e super funnyme chjiar tare sa-ti vezi profu imbracat cu acelasi costum in tot ciclul gimnazial, ba nu, gresesc, dupa 3 ani de mate cu el si un semestru in a8a, pe al 2lea sem, si-a schimbat dom'te costumul, culoarea oului de ratarolling on the floor
chimia e super tareeee, profa ma crede cea mia bunarolling on the floor), ma crede super desteapta, nici u ma mai scoate la tabla, imi pune direct 10(parca as fi in a4a), am pacalit-o odata cu o problema, si ea gata, sunt desteaptalaughingbien chiar suntwhistlingda na.nici cum spoue ea, da nu stricahappysportu e insuportabil, sa o aud pe directoare cum ne face oi si in tot felul.hmmm,la franceza avem o profa care spune intr-una "taci ca-ti psun 2", la care unu "n-aevti curaj", si a inceput tocmai cu elrolling on the floorenhlexza e super frumoasa oraa, biologia te plictisesti de mori, pentru ca profa nu stie altcev decat sa "recite i poezie", nici macaer sa atraga atentia daca e galagie in cls...materii preferate:engleza, franceza, matematica.chimia,geografia...si romana daca nu am face-o cu diriga, mie materia imi place dar daca ea e, dilie ce sa facem noihappy

| mhg a răspuns:

Momente si momente. Uneori imi place scoala, alteori nu. Mai mult in pauze si in orele pline de glume, desigur laughing! Profesorii predau si explica foarte bine, doar unul de religie e cam "ciudat", avand in vedere ca vine intr-o viteza uriasa spre tine daca i se pare lui ca ai comentat ceva si sincer, iti da impresia ca mai are un pic si te ia la bataie. Adica nu prea e un exemplu pentru noi, elevii, asta de religie.Sau aia de franceza laughing e penala, uneori nu face nimeni nimic si se uita atent si cica "vai, dar voi nu va potoliti copiii" si mai are si o privire d`aia de iti vine sa fugi din calea ei, ca te fixeaza incontinuu.
Materii preferate:Matematica (Ciudata preferinta, stiulaughing!), Fizica(Oooo da si mai ciudata ), Lb. Engleza, Desenul, Chimia (uneori) si Romana (uneori ).

| Petronela a răspuns:

Imi place scoala.Am profesori si buni si rai.Imi plac toate materiile in afara de chimie, fizica, mate, istorie, latina

| ѕα∂ gιяℓ a răspuns:

Imi place la scoala.imi plac pauzele.in general am profesori bunihappysunt norocoasa.Chiar daca comuna noastra nu este prea cunoscuta scoala este cunoscuta. Avem rezultate foarte buna datorita profesorilor. Mie imi placee`sunt norocoasa cu scoala asta.happy

| ladygaga_9914 a răspuns:

Imi place la scoala, dar uneori decat.

in unele zile e insuportabila scoala, si profesorii

si datongue am profesori raiiii in special aia de mate si de biologie...

imi place romanalove struck o ador

tie?

| Aurelia_6050 a răspuns:

La scoala imi place cam 50%. Unele ore sunt interesante, merita sa asist la ele. Cat despre profesori, felul lor de a fi difera.nu imi plac aceia care permit galagie si comentarii de la elevi la orele lor. Cu totii trebuie sa stie cum sa isi impuna autoritatea happy

| ZâmβέŤ a răspuns:

Buna! Am multi profesori ciudati si rai. Imi vine sa ii strang de gatlaughing
Poi. la fizica avem una grasa si.ne da la fiecare ora test.test.test.si iar test.
Noi nu prea intelegem nimica din ce ne explica ea
Doamna de franceza,doamna de biologie si doamna de geografie sunt cele mai de treaba
Materiile mele preferata sunt:X: bilogia,franceza,engleza, matematica cea mai de treba o iubesc::, si cam atat:X:X Scoala o urasc
Te iubesc

| c8ilcopac explică:

Pfff... mie imi place numai in pauze si in orele in care nu facem lectiilaughing la noi in clasa e liniste numai al ora de fizica/chimie( facem cu aceeasi profesoara) si mate( facem cu dirigintele)laughing inrest"circ" da e fain...
SI la noi profu de educatie fizica vrea tare multe, la fizica si chimie daca scoate cineva vreo vorba odata "il plimba prin toata materia" profalaughing
hmm. mi eimi place romana, engleza, germana, chimie9 cat de cat) si mate( geometrie)

| biacool a răspuns:

Mie imi place doar la inceput, e foarte frumos, dar dupa aia... :-o imi vine sa o las naibii de scoala, nu imi place DELOC. Da, profu de engleza se leagana pe scaunul de la catedra laughing serios acum, asa face! Pai imi place romana, biologie, religie, muzica si sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt rai la scoala
si severi.'

| GabiStory a răspuns:

Pai ani 1-4 sunt usor rau pe langa ani 5-8 si pe urma urmeaza altele etc
Pai in a5-a am avut un profesor ciudat rau unu chelios cu ochelari care vb ciudat si folosea cuvinte aiurite laughing si aveam o profa de engleza cam rea (foarte rea) care ne teroriza laughing ce bine ca am scapat de ea sper sa nu ai is tu profesori ca astea 2 tongue

| MusicalRose a răspuns:

Buna!
Mie imi place la scoala.Sunt in clasa a-5-a.Materia mea preferata este bio si tehno.Toti profesorii imi plac, in afara de cea de engleza.Adica ma pune pe mine sa raspund cand nu stiu.Si mi-a pus 6 pentru ca am avut 12 puncte din 25 pe caiet.Eu cred ca trebuia 7.Am avut notele 8, 9, 6. Cel care imi place mai mult este profu de tehno! De ce? Imi place tehno! Imi place si putin mate! Dar nu am cele mai bune note.Sunt pe locul 2.
Succes!

| crisi20 a răspuns:

Imi place scoala in ultimele saptamani cand nu facem nimicbig grin atunci e singurul moment cand vin din placerebig grinbig grin asa mie imi place romana, engleza, chimia, desenbig grin, muzica, sporthappyhappy