| Shhht ! - ( Nony ) a întrebat:

Va place sa barfiti?tongue Am intrebat si eu.

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, e o diferenta intr-o mica barfa si in a deveni activitatea preferata barfa... mie nu imi place sa barfesc pentru ca nici mie la randul meu nu imi place sa fiu barfita.

| psiholoaga a răspuns:

Imi place sa comentez despre diverse lucruri (de exemplu, comentez cu iubitul meu despre diversele femei care ne atrag atentia-e barfa?); nu spun niciodata mai departe o chestie care mi-a fost impartasita si nu pun paie pe foc intre niste oameni despre care stiu ca nu se inghit. Chiar am fost pusa intr-o situatie stanjenitoare, eram intr-o deplasare de lucru, sa ii zic asa, au aparut scantei intre doi membri ai echipei. Fiecare a venit si mi s-a confesat, am incercat sa fiu empatica si sa ii ascult cu intelegere pe fiecare, insa in momentul in care au incercat sa imi smulga niste cuvinte sau sa ma puna sa aleg o tabara, le-am spus clar ca nu ma bag la mijloc, tin la amandoi si sa isi rezolve problemele fara sa ma implice.
Gabry, cu punga de seminte pe banca? Classy!

| inna a răspuns:

De ce sa fiu ipocrita... da imi placehee hee tuturor ne place.

| juniper a răspuns:

Nuuuuuuuuu... nu o suport, o urasc din toata inima, cei care barfesc nu au ce face cu viata lor si se baga in viata altora, ma enerveaza chestia asta, mortii cu mortii si vii cu vii.

| AndreeA_4571 a răspuns:

Da, imi place si cred ca tuturor le place dar ca unii nu vor sa recunoasca.

| Gabry a răspuns:

De barfit, da barfesc cu prietenele pe o banca si cu o punga de seminte. Dar oricata incredere as avea in ele nu o sa incep niciodata cu ditamai gura sa zic "Mama ce pantaloni avea ala, se potrivea cu mutra lui de prost..." sau ceva de genu...Eu barfesc de bine, vorbesc despre ce am remarcat placut la o persoana, daca cineva incepe cu barfe din astea cum am mentionat mai sus, nu ma bag! Daca se va intampla ca una dintre fete sa ma parasca, atunci ce fac?!? De obicei le las sa discute despre asa ceva, dar cand intrec masura ma bag ca nesimtita peste cea care vorbeste si schimb subiectul!

| SweethearT a răspuns:

Sincer sincer?laughing Daaa.De fapt nu ca imi place, ci pur si simplu asta fac cu prietenele uneori pe holul scolii, in parc cu prietenii.Ba vorbesc de ce urat s-a imbracat una sau alte chestii, ba le zic de ce baieti draguti am vazut, ba ce prostii mai fac unii oameni si tot asa.Insa nu mereu fac asta.Cand ma plictisesc.

| kiwii a răspuns:

Nu cred ca exista persoane care sa nu barfeasca niciodata.Deci si eu mai barfesc uneori, dar cu siguranta nu e unul din lucrurile care imi plac si ma fac sa ma simt bine.

| denisa_4752 a răspuns:

Nu! nu suport ca eu sa i spun ceva unei tipe si ea sa insireeeeee la toata lumea! urasc chestia asta! recunosc ca mai ''barfesc'' putin cu o persoana in care am incredere deplina si clar sa ramana intre noi ceea ce am vorbit!happy

| christabell a răspuns:

Cred ca toata lumea barfeste macar putin, doar e in firea omului, dar sa stai sa "foarfeci"pe cate cineva mi se pare dezgustator si obositor!

| nutzu' a răspuns:

Nu! Nici vorba! Dar ai auzit ce a scris cancan despre Elena Udrea... tu crezi ca e adevarat?

| adynna_8265 a răspuns:

Mortii se imput si vii se f. laughing traiti viata din plin...nu va pierdeti timpul cu barfele pentru ca el nu sta in loc... din contra ganditi`va ca atunci cand barfiti vi se scurge timpul vietii de 10 ori mai mult decat ar rebuitongue...asta este pentru cei care barfesc big grin

| Anna' a răspuns:

Nu. Sunt cea mai sincera persoana in momentul asta. Nu prietenii. Cand vine vorba de cum e imbracat unu, altu...asta e alta problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi vine, dar ma abtin...de cele mai multe ori. Oricum, citind raspunsurile de mai sus ma intreb de unde apar barfele daca nimeni nu barfeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barfim fara sa vrem. da asta nu inseamna ca trebuie sa iti faci un mod de viata din asta. dar e imposibil.stai acasa cu prietenul/prietena'sotul/sotia/bunicul/iunitul/purcelul, catelul sau cine vrei tu.si te apuci sa povestesti.si la un moment dat pui o intrebare de genul: " Ai vazut ...ala de la 7 si-a pus termopane.si si-a mai luat si masina pe deasupra.de unde o avea bani?" asta nu se cheama tot barfa? Deci toti barfim, fie ca vrem, fie ca nu... dar fiecare intr-un mod diferit.ba rautacios, ba din invidie, ba din admiratie etc.