| vrajitoarea_1628 a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu un sfat macar, mama este plecata in Belgia de 4 ani nu am mai vazut-o, cand a plecat aveam 12 ani. mi-a fost extrem de greu si mai ales acum am avut o copilarie superba, nu mi-a lipsit nimic acum insa e perioada cand am cea mai mare nevoie de ea... Am si eu o nelamurire cu 2 frati(unu are 20 ani si celalat 18) am copilarit cu ei si m-am inteles extaraordinar, imi erau ca niste frati mai mari, pana am aflat ca cel de 20 ma place eu nu puteam sa cred, refuzam sa cred pana cand m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si eu ca sa nu-l ranesc si sa-l nu-l fac sa sufere l-am acceptat. Acum ceva timp ne-am despartit el pleca la facultate si ne vedeam fff rar, un bun motiv ca sa ii zic GATA. Acum este vacanta, ne vedem in fiecare zi, vorbim, si imi marturiseste ca inca ii mai place de mine, dar eu nu stiu cum sa-i zic ca nu ma intereseaza, nu il consider decat un foarte bun prieten.am fost intr-o seara in club :eu, el, fratele lui si inca cativa prieteni, totul a fost bine pana fratele lui m-a luat cu el la bar sa luam un suc, m-am dus. Dupa ce ne-am indepartat de masa noastra. m-a luat in brate si m-a sarutat, prima data nu i-am permis, apoi m-am lasat purtat de val, dupa am mers am luat sucurile si ne-am intors la masa cum nimic nu s-a intamplat. Fratele lui este putin mai vagabont. din cate il cunosc, stiu ca el vrea doar s*x de la o fata.Eu sunt foarte derutat, la amandoi tin ca la niste frati pot sa zic, dar nu stiu cum sa-i indepartez fara sa-i fac sa sufere. ajutati pls cu un sfat cat de mic.Va multumesc daca ati citit tot, simteam nevoia sa ma descarc, sa vorbes cu cineva.mama cand ma suna si vreau sa-i vorbesc in general de baieti.imi spune ca nu poata sa vorbeasca pentru ca are foarte multa treaba. iar bunica:-J nu ma inteleg:* Multumesc ca existi TPU!

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Am si eu o prietena care are mama plecata in Spania de mult timp. Ii lipseste destul de mult, chiar daca afiseaza o masca de indiferenta cand e vorba despre subiectul asta delicat.Cu timpul, prezenta mamei devine din ce in ce mai necesara iar absenta ei doare.Eu o inteleg deplin.Si pe tine te inteleg ca nu ai cu cine vorbi. E bine ca ai ales sa ne spui noua, si nu la vreun binevoitor care facea telefonul fara fir cu povestea taoh go on
Cred ca ar fi bine sa incerci sa te apropi de el, dar atentie:fi constienta ca nu poate fi vorba despre o relatie de lung timp pentru ca daca am inteles bine el este la facultate si nu cred ca ai mai mult de 16 anithinking
Pana la urma nu ai nimic de pierdut.Mai degraba de castigat niste amintiri frumoasetongue

| BlueDreams a răspuns:

Hei daca vrei sa vorbesti cu cineva, trimite-mi un msj si iti dau id meu. Mi-ar face placere sa te ajuthappy. Poate devenim chiar prietene.:X

| AzzzY a răspuns:

Buna sa stii ca si eu am simtit acelasi lucru candva, mama mea a plecat in Italia atunci cand avea 7 ani.Viata cu bunici a fost foarte frumoasa pana cand am avut prima mea relatie, parca in acel moment, atunci cand aveam cea mai mare nevoie ei nu ma ascultau, sau marog incercam ca sa vorbesc cu ei, dar nu ma intelegeau, simtiam nevoia de a vorbi dar nu aveam cu cine, acum sunt in Italia si imi este fb aicia, in fine cred ca team plitisit cu toate astea.Raspunsul meu este ca nu ar trebui ca sa ii lasi ca sa se comporte asa cu tine, daca as fi in locul tau, i-as zice acelui baiat ca sa nu mai incerce pentru ca nu are rost, stiu ca tu nu vrei ca sa-l ranesti, dar daca te iubeste cu adevarat va intelege, e mai bine ca sa apropria demnitate, stiu ca sfatul pe care ti l-am dat eu nu e foarte usor ca sa-l aplici, dar macar fa-ti curaj. Sper ca ti-am fost de ajutor. Team pupat.happy:*