| stefyana a întrebat:

Va rog ajutati-ma! La sfarsit de semestru trebuie sa prezint trei carti(si nu ca me-ar fi greu sa citesc) dar nu stiu ce carti sa aleg. Spune-mi si mie niste idei de carti bune ce merita citite si nu conteaza cat de lungi sunt.Astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Kunai a răspuns:

Hmm. carti bune ce merita citite? 20.000 leghe sub mari de Jules Verne; tot de Jules Verne - Insula cu elice (e superba); si ce sa iti mai zic...hmm.ai mai putea sa citesti Numele Trandafirului de Umberto Eco

3 răspunsuri:
| stefyana explică:

Apropo sunt in clasa a 9-a

| Kunai a răspuns (pentru stefyana):

Si ce? asta inseamna ca voi in a 9a nu cititi umberto eco sau ce? sunt a 10a wtf

| SinyDeiu a răspuns:

Ciresarii vol 1, 2, 3 (cpnstantin chirita)
sau Charlie si fabrica de ciocolata(Roald Dahl); Poveste Fara Sfarsit(Michael Ende); Colt Alb(Jack London)