| kareena a întrebat:

Va rog ajutati-ma puteti sa imi dati niste idei pe baza proverbului"Charity Begins At Home"caci nu stiu nici ce sa criu, urgent va rog. Funda

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Inseamna ca o persoana trebuie intai sa aiba grija si compasiune fata de propria familie, inclusiv prieteni, sa asigure cele necesare pentru traiul zilnic, etc, si abia apoi dupa ce toate astea sunt asigurate in mod decent, sa treaca la acte de caritate pentru straini.