| eoooo a întrebat:

Vă rog daţi-mi şi mie nişte statusuri de fericire, şi iubire faţa de viaţa pe care o avem... Mulţumesc! Dau Fundiţa happy

Răspuns Câştigător
| KnightOfNight a răspuns:

Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.

Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru, ele sunt.

Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.

Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata. dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata.
Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.

Fericirea e sa fii in afara celor patru pereti, sa umbli, sa cunosti, sa te amesteci cu lucrurile. daca te opresesti te copleseste tot ceea ce e mai rau in tine.

Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot.

Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.

Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei!

Fericirea apartine celor care stiu sa o faca sa astepte.