| Alexiiaa a întrebat:

Bună :3. Vreau niște statusuri despre viata, fericire și câteva despre băieți puppy dog eyes. Mulțumesc! >; d<

1 răspuns:
| jj95 a răspuns:

Viata

Invat sa las sa plece pe cei care nu mai vor sa mai ramana, invat ca iubirea adevarata se intoarce de una singura, umilita, schioapa, diforma si ranita, dar fericita ca a revenit acasa

Viata noastra este o carte, iar dragostea este cea mai frumoasa pagina din ea

Nu contează unde te naşti, nu contează unde creşţi, nu contează nici cine eşti. Strălucirea vine dinăuntru

Dintre toate zilele, pierdută e aceea în care nu ai râs

Învață să scrii durerile pe nisip și bucuriile pe stâncă

Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte

Dacă am pierdut ceva, stau liniștită, nu am pierdut mult, dacă am pierdut mult, stau relaxată, nu am pierdut totul, iar dacă am pierdut totul... îmi trăiesc viața că nu mai am ce pierde

Trăim în perioada când până și c*rvele își pun statusuri despre despre dragoste, fidelitate, sinceritate...

baieti
Am tot respectul pentru băieții care nu își ascund sentimentele și nu spun "te iubesc" rânjind după altele

Rau cu rau, dar mai rau e fara rau. Cine l-ar putea inlocui pe dobitocul tau!?

Vorbesc cu el, dar te am în gând pe tine. Îl ating pe el, dar te simt pe tine. Îl sărut pe el - gândindu-mă că te sărut pe tine. M-am cuplat cu el ca să te uit pe tine. Cu toate astea... Nu-l iubesc pe el, te iubesc pe tine!

Baietii la care ne gandim se impart in doua categorii: baietii care ar trebui sa ne placa, dar nu ne plac, si baietii care nu au niciun motiv sa ne placa si totusi ne plac

Tii foame? Nu! Tii sete? Nu! Fete vrei? Două!

fericire
Nu avem dreptul de a consuma fericire fară a o produce

Pentru a fi fericit trebuie ceva sa faci, pe cineva sa iubesti si in ceva sa crezi

Desi am cautat'o - fericirea nu m-a cautat

Traim unele dezamagiri, ca mai apoi sa avem niste bucurii mult mai mari!

fericirea nu poate fi cumparata cu bani si dragostea nu poate fi dobandita cu forta.