| sissy a întrebat:

Va rog dati-mi un sfat...cum fac sa fiu si eu cu cineva? Mi-e rusine si sa ma uit in ochii unui baiat dapai sa-i spun sa se combine cu mine. Mie rusine, frica mai bine spus...frica de a ma refuza, de as-si bate joc sau a accepta doar pentru a face caterinca de mine.Cand vreau sa intreb un baiat, mereu ma bantuie gandul ca mar refuza si as intra in pamant de rusine, asa ca ma abtin...Trebuie sa recunosc ca mie si frica.in ziua de azi toti vor doar sex iar cand se apropie un baiat de mine incepe sami fie frica.Nu stiu de ce dar din cate vad la televizor si din cate am auzit am impresia ca toti vor doar sa se f*** si mi-e frica de baieti. E un baiat la mine la scoala cu un an mai mare care chiar imi place dar ma ignora mereu pentru ca are si o avut atea fete incat de ce mar baga pe mine in seama. El isi schimba pr la fiecare saptamana dar mai e problema, ca si daca as fi cu el nu neam putea vedea si sar plictisi repede caci eu nu sunt genu de fata care umbla toata ziua teleleu si nu cred ca e dispus sa vina toata ziua pana aici doar pentru mine, ca totusi nu e chiar asa de aproape:yawn Dati-mi un sfat... Voi cum faceti sa va combinati cu cineva?crying Nu va temeti ca va va refuza sau in acest caz cum reactionati? la mine ar fi prima experientabig grin

9 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

De unde sti ca nu sunt baieti care te plac si abia asteapta sa vorbeasca cu tine? nu trebuie sa iti fie frica de baieti ptc nu toti vor sex...insa nu ii arata unui baiat ca il placi pana nu iti dovedeste el ca intr-adevar inseamni cv pentru el...invata sa fi sigura pe tinewinking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa iti fie nici rusine si nici frica de baieti.happyNu le propune u sa fie cu tine.Asteapta sa te bage ei in seama. Dupa intrebarile tale mie imi pari o fata inteligenta si simpatica asa ca nu iti face griji. O sa apara si baiatul ala care sa te iubeasca si care sa il iubesti lefel de mult si u.Ai incredere in tine.Toate la timpul lor.happy Mai ajuta foarte mult daca mi-ai spune cati ani ai happy

| Antrax a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica.profita si tu de ei. Eu intotdeauna ii las sa fiarba pana nu mai pot nu ma las usor pana acum i-am refuzat pe toti si asta ii face sa incerce si mai mult.

| Pho3nix a răspuns:

Incearca sa scapi de ''rusinea'' asta ca vei avea mult de pierdut.

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Incearca s vb cu el pe mess :p sa va cunoasteti, apoi sa ieshiti afara, trebuie sa te uiti in ochii luihee hee, dacatraiesti k impresia k toti baietii vor sex iti va fi frica tot timpul tongue... dupa ktva timp incearca sa'i spui k il placi. daca te refuza nu'i bai... mai sunt mii de baieti pe lumea asta. eu i'am spus unui baiat dupa 1 an k il plac si m'a refuzat frumos si acum suntem cei mai buni prieteni... iar eu am viata mea el pe a luihee hee incercarea moarte n'are :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt mai degraba genul care se lasa cuceritahee hee, nu umblu eu dupa barbati, sa vina ei la mine laughing. In primul rand, nu mi-o lua in nume de rau, dar nu e bine sa fi prea..."disperata" sa ai prieten cat mai repede.Nu zic ca-i cazul tau straight face. Lor le place sa cucereasca fata, nu sa se dea ea la ei.Ala de care ai zis tu mai sus nu prea pare sa merite osteneala, un baiat tanar-tanar care deja a avut atatea...vei fi doar "inca una". Iesi in oras cu prietenii, cunoaste-le si lor amicii, poate printre ei, iti va placea unul, care sa te si merite.Eu am cunoscut un tip la un cenaclu de literatura la care mergeam amandoi, el m-a placut, si mie mi-a placut de el, era inteligent, respectuos si frumuselhee hee dar am zis ca eram prea tinerica sa am prieten(aveam 16 ani straight face). Daca tu te simti pregatita sa ai o relatie, atunci lucrurile vin de la sine. Poate e doar o impresie de-a mea, dar baietii cam "simt" cand fetele prea tare forteaza nota si le resping.Eu iti doresc succes, sa gasesti pe cineva care sa te merite big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci langa el si povestste cu el si dupa aia se poate ca te cheama la un suc si pv cu el si dupa aia te apropii langa el si il saruti pe gura si dupa acela il zici ca il iubesti direct in ochii ei te uit si zici vrei sa stai cu mone?happyconfused

| yonutzu_8357 a răspuns:

Poi asta ebig grin el nu te-a vazut niciodata in compania cuiva? uite iti dau un exemplu:aveam o fata in clasa...era frumoasa dar aveam o retinere in privinta ei...nu vroiam sa fiu eu primul baiat care va fi prietenul ei...lucrurile s0au schimbat atunci cand ea si-a facut un prieten si atunci o priveam cu alti "ochi"intelegi? mai bine incerci sa iti faci un prieten care te vrea si astepti sa fii cucerita.nu e bine sa faci tu primul pas deoarece el va crede ca te lasi usor si va face ce vrea din tinewinkingsfatul meu k sunt baiat

| crisss a răspuns:

Uite care este chestia daca nu vrei sa iti incepi viata sexuala mai bine uita de baiatul care isi schimba prietena la saptamana ala f...si lasa mai ales daca iti este frica asa cum spui
tu daca vrei sa iti invingi timiditatea va trebui sa te combini intai cu un baiat in care ai incredere ca de ex un prieten din copilarie ca in el ai incredere si il si cunosti ...incearca
daca vrei sa iti incepi viata sexuala iarasi nu este bine sa fie el primul (colegul de la scoala care schimba fetele) din nou iti spun ala f... si lasa si o sa fii foarte ranita si daca mai deschide si gura sa se laude o sa fii si batjocorita si nu cred ca vrei mai bine cauta un baiat mai timid asa mai cumintel chiar daca nu este foarte frumos "frumosu rupe osu" si sa vezi ce frumos o sda fie te pup ai grija ce decizie ieipoate o sa imi spui si mie ce ai rezolvathappy