| thinkro a întrebat:

Vă rog, dau fundă pentru persoana care ştie autorul următoarei poezii(scuze pentru categorie, doar că o caut de mult timp şi nu mai ştiu unde am citit-o ):
Te-am întrebat într-o seară de joi
Când eram singuri, numai noi
Ce este iubirea?
Tu m-ai privit duios,
Eu deopotrivă, călduros
Eu ţi-am scris ceva pe gene
Tu mi-ai desenat antene
Ne-am foit vreo două ore
Şi ţi-ai amintit...
Iubirea e un magician zmintit!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este un autor cunoscut si probabil nici vreun poet. Asadar nu il poti gasi. Cauta-ti un poet cu mai multa vigoare si cunoscut. happy

| thinkro explică (pentru anonim_4396):

Poezia bună este de apreciat indiferent dacă vine din partea unor autori cunoscuţi sau nu. Chiar dacă această poezie a fost scrisă de o persoană pasionată de poezie dar mai puţin cunoscută, asta nu înseamnă că nu are "vigoare" sau că nu este demn de apreciat. Mulţumesc pentru ajutor!

| anonim_4396 a răspuns (pentru thinkro):

Eu doar am incercat sa te fac sa intelegi ca nu o sa-l poti gasi daca nu e cunoscut. Am spus cu mai multa vigoare, n-am spus ca el nu ar avea.