| bubuXD a întrebat:

Va rog din toata inima. dati-mi statusuri de viata sau de indiferenta. cele mai frumoase, FUNDIITZA!:*mersi anticipaat

Răspuns Câştigător
| RoRoxana a răspuns:

• Are pretentii are intentii bune e cea mai scumpa din lume e serioasa nu`i arde de glume
Nu'ti visa viata Traieste'ti visele
Am Intentzii Bune, Pe Bune N'ai Tu Idee Cate Cuvinte Frumoase Pot Spune
Nu'mi Pasa Ce Vine Traiesc Acum Nu Pt Ce Va Fi Mainewinking
Ochii Unora Refuza Sa Vada Realitatea Refuza Sa Ma Vada Pe Mine Asa Cum Sunt Eu
Cand o s'o pierzi. o sa vezi ca ti'e greu fara ea Chiar daca acum nu crezi asta
Poate Sa Ploua, Sa Ninga, Sa Fulgere, Sa Tune Noi Facem Doar Ce Simtzim, Nu Ce Ni Se Spune!
Nu strica ceea ce ai, dorindu-ti ceea ce nu ai! Adu-ti aminte ca ceea ce ai acum era candva printre lucrurile pe care doar ti le doreai.
Nu'ti Spun Ca Altele: TE ROG NU MA UITAsad Eu Iti Spun: " UITA'MA DE VEI PUTEA, DAR AI GRIJA K VIata FARA MINE E MAI GREAwinking
Candva Fugeam Spre Tine Acum Fug De Tine [ :-& ] ghinion laughing"
Nu ma uit in spate las in urma tot ce a fost ca MINE sunt putine love struck insa ca EL sunt toti :-&!
Suficient De Matura K Sa Stiu Ce Vrei Si Suficient De Copila K Sa Ma Prefac K Nu Imi Dau Seama
Ce Sa Fac, Asta Mi'e Firea :X Sa Nu Crezi K In Viata Te INSEALA Doar Privirea laughing
Tocuri Inalte, Parul Lasat Pe Spate day dreaming Delicat Rujata Si Atent Parfumata love struck Mersul De Felina, Pe Barbatzi Ii Alina devil Daca Nu Esti Atent Ramai Fara Un Cent
Femeile Sunt Creaturi Menite Sa Fie Iubite love struck Nu Intzelese laughing
Ochii Mei Ascund Secrete K Jurnalul Unei Fete
• N`am averi am doar prIeTenI Care ma suna sa`mi spuna " Ai griJa` De Tine bah te pup, nOapThe` Buna"!

2 răspunsuri:
| RoRoxana a răspuns:

Buna:*

Ea nu stie cum e dragostea, Si intr'o zi poate va invata, Dar atunci •[NU]• va mai fi a ta, ca n'ai stiut sa ai grija d ea.
InDiFereNt prin ce v0m treCe, si cat Va fi de greu, daca` tu tReCi ` peste Greu, Trec` si Eu!
"Ai retrezit copilul ala care demult l-am alungat din mine! Ooo da, e din ce in ce mai bine!"
"Mi`e dor sa tsipi la mine cand te suparam, mi`e dor sa te alint cum numai eu o faceam; x"
"Viata merge inainte indiferent de ce-ai facut ♥ Zambeste si fii dulce la fel ca la inceput"
"Doamne, imi fac si cruce! Cand vad cate-o panarama ce bine o duce!"
"Nu esti decat o marioneta…si-ti dai impresii, esti "vedeta"ma faci sa rad, esti chiar penibil, dar tu te crezi "irezistibila"
Astea sunt problemele care ma apasa, prefer sa zic "atentie!" cand altu zice "lasa!
Si ma feresc sa te sun Sa te'ntorc din drum De mine stiu c'ai uitat In pat m-ai lasat Te grabeai sa pleci Dar nu ai habar Ca orice-ai face acum Ar fi-n zadar"
Credeai ca treci prin viata fara sa pasesti pe jar, credeai ca scapi dar, ce urmeaza ink n'ai habar `!
"M`am int0rs. chiar daca schimbata. Nu ai cum si nu poti uita desi nu`ti vine sa crezi eu sunt fetita aia care te iubea candva"
Tot timpu` cate O proasta vorbeste aiurea`. Nu se simte` bine daca inchide gura!
Haide s`o lasam asa, nu ma pot schimba! Si nu te mai pun sa alegi intre mine si ea!
Sh poti s` pleci acum, departe, undeva, Tuu n`ai intseles ca aici t` asteapta candva
Adevarul` c0sta scump, 0 sa-ti dem0nstrez`. Dar ce vreau` e sa te las sa realizezi`! Ca daca tu ign0ri` tot ce te-nc0nj0ara`! Asta `nu inseamna`... Ca o sa`. Dispara`"
"laughing)ups:XAm intrat in j0c... si-am riscat cam tot! si... dupa ce am obtzinut ce am vrut hai Pa ca deja e prea mult!"
"Ai grija frate sa fii atent si sa nu te lasi, ca multi dintre cei din jurul tau sunt prieteni sunt falsi! Sunt cu tine doar cand e sa reusesti, cand ai cu adevarat nevoie pe niciunul nu-l gasesti!"
Mai pot sChimba ceva? Sau deja s`a terminat? Puteam fi feriCita da` 0rg0liu` nu m`a lasat
Nu ai putut sa renuntSi la obiCeiuri sh` mandria ta pentru mine, Nu ai lasatstrada, g0lanii, nu te`ai sChimbat`n bine!:X
InCearCa sa zambeSti urmeaza sfatu':"Fi feriCit toate trec bah da`le dreaQu
Eaa e fata calculata`, Stie cand `sh unde sa t`faca, Cnd`sa radda cand sa tacca`, Cnd in ochii tai sa fie singura fata importanta!
Sunt eu mykaa, Da a`draculwinkingNu styy ce ma duce capu
Nu conteaza cine sunt si ce fac, dar atunci cand vreau sa vorbesc nu-mi spune nimeni sa tac!
Aiurea ma mint ca nu mai imi pasa, Aiurea spun ca nu mai conteaza, Aiurea ma prefac ca mi-e bine, Ce greu e sa invingi atunci cand lupti cu tine.

| GergyE a răspuns:

``Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!``
``Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."
``Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa! ``
``Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima... ``
`` invat sa plang fara lacrimi, sa admir cu masca indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!``
`` Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi``
``uita de tot, uita de lume de sentimente de soapte la ureche fii rece nu le lasa pe ele sa te intunece oh go on``
``~when I close my eyes I can see. the spotlights are bright on you and me :X~``
"Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu."
"A fost ca o poveste, eram copii, eram noi toti, a fost dar nu mai este...``
``Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala. La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala! ``
``Acum inchid ochii si vreau sa pasesc in viata, dar simt cum o mana de mine se agata... simt ca nu ma lasa sa am dreptul la fericire, ma intreb daca toate acestea inseamna ceva pentru tine...

Ea mi-a ridicat mereuu m0ralul cand eram la pamant. Sh mi-a aratat d` fiecare data cine sunt``
`` Sunt de piatra! Nu mai simt nimic cand te privesc Nici remuscari si nici regret.``
`` Va trebui sa alegi caci sigur nu le poti avea pe toate. Orice-ai alege o sa pierzi cevawinking``
``Voi fii mereu aceeasi fata cuminte, cu acelasi zambet usor ironic pe buze...care ascunde multe...[winking]"
``Ai vrea acum sa ai pe cineva lânga tine, dar decât persoane reci, mai bine nimeni. Ca prin magie, ce-mi place mie dispare repede. "Uite cum e, dragostea inseamna durere, cand numai unul o da si celalalt o cere." Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede, Si pleaca inainte de a fi dezamagita! Femeile înteleg totul; ele nu se înseala decât atunci când gândesc``...:*:*sper sa. ti fi fost de folosbig grin:*