| Doscoci a întrebat:

Dragi prieteni... dati-mi niste statusuri frumoase ...mersi mult

Răspuns Câştigător
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Uite cateva statusuri:
Nu conteaza anii. Avem varsta inimii noastre.

Crede in tine insusi si vei putea face orice.

Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura!

Cei care te critica nu vor decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata!

As vrea ca pragul casei mele…sa il mai treci macar odata…la poarta sufletului meu…as vrea iubirea ta sa bata…

Ingeras din cer picat,
ochii tai m-au fermecat,
dintr-o singura privire,
s-a nascut a mea iubire…

vocea dezminte dar inima nu minte…

Niciodata sa nu fii speriat in viata.Infrunta orice iti apare in fata cu demnitate si forta!

Nu te uita inapoi.Infrunta tot ce iti apare in fata cu capul sus si lasa-i pe cei ticalosi sa vada ca te tii tare!

Prietenia precede dragostea, apoi o imbogateste!

Cu cat cineva tinteste la teluri mai inalte, cu atat se ridica mai sus!

Nu exista nici un rau in care sa nu fie si ceva bun!

Daruieste tuturor si nu te vinde nimanui!

Bucurate de fiecare zi!

Sa fi tot timpul cu zambetul pe buze, sa stii intotdeauna cand trebuie sa spui da si cand nu, sa iubesti si sa fi iubita!

In competitii sa fii intotdeauna castigatoare!

In iubire sa alegi, nu sa fii aleasa!

Nu este bine sa traiesti si sa traiesti bine!

Doreste sa fii tot ce esti in stare sa devii!

Nu tot ce falfaie in vant este semet!

In fata celui care ridica nasul, tu ridica fruntea!

Ataca cu frica si retragete cu curaj!

Gandul e prieten cu distanta!

Prietenul se castiga prin fidelitate, modestie si generozitate!

Mana sa-ti fie tare, ochiul limpede si sufletul statornic!

Calitatile nu cad din cer, trebuie sa iti fie insuti tie!

Apa cea mai limpede poate face noroi!

Unde e miere sunt si muste!

E mai folositor sa cunosti calitatile dusmanului decat defectele lui!

Printre oameni unii sunt de piatra, altii din pietre scumpe!

Un mare defect:sa-ti inchipui ca esti mai mult decat esti si sa te pretuiesti mai putin decat valorezi!

Defectele sunt mari unde dragostea este mica!

Iubesteti prietenul cu defectele lui!

Cine cauta un prieten fara defecte va ramane singur!

Virtutea e poarta fericirii!

Virtutea e primul titlu de noblete!

Sper sa iti placa!(daca mai vrei spune-mi si iti mai dau statusuri)
O zi buna!

1 răspuns:
| val31989 a răspuns:

Http://www.lipiciosii.ro/? do=Forum&cat=2&topic=19720&page=134