| lucian13 a întrebat:

Va rog frumos sa imi spuneti si mie cum e posibil ca un coleg de clasa cu mine sa arunce cu 10 metri mai mult decat mine mingea de oina daca eu sunt mai bine facut decat el si trag si de fiare, ce muschi sunt folositi pentru aruncarea mingi de oina?

Astept raspunsul castigator

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Muschii frumos reliefati sunt mai mult pentru impresia artistica.
Conteaza foarte mult concentrarea si stilul. Gandeste-te ca un cal are muschii in aparenta destul de slab conturati in comparatie cu restul corpului si totusi trage dupa el o caruta cu 1 tona sau 2. Gandeste-te la bolnavii psihici destul de slabi fizic in aparenta, pe care cand ii apuca criza abia ii pot stapani 2, 3 tipi cat dulapul.
Tine foarte mult de creier : concentrare, vointa, stil, talent.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trasul de fiare iti face doar muschi aratosi, nu functionali. Aruncarea cu mingea de oina tine de indemanare si inteligenta, la fel de mult pe cat tine de forta fizica. In mod normal, un barbat care face muschi muncind sau facand un sport de echipa este mult superior fizic unuia care face muschi la sala.

| sorin a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa fi patrat sau dulap pentru a avea o forta mare, depinde de corpul fiecaruia si nu de muschi.

| Allegria a răspuns:

Stii povestea aia cu broasca si iepurele.se aplicawinking
ai plecat prea increzator si app nu e bine sa tragi de fiare la 14 ani happy