| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati nu stiu ce sa fac de doua zile m-am indragostit de o fata din scoala, nu-i cu mine in clasa da nu am curaju sa ii spun.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Filly_6570 a răspuns:

Ai mai multe optiuni, hai sa le enumeram putin:
1. Poti sa nu faci nimic si sa astepti un miracol sa se intample ca sa va aduca impreuna, sansele de reusita in cazul asta sunt undeva aproape de 0. Acum stim ce nu trebuie sa faci sa vedem ce ai putea face.
2. Ai putea sa te duci glont la ea si sa iti etalezi sentimentele insa daca nu o cunosti prea bine rezultatul e cam imprevizibil. In plus daca pentru ea esti un baiat oarecare ai toate sansele sa iti rada in fata si sa te izbesti de un refuz, care ti-ar fi aproape imposibil de schimbat vreodata. Sanse de reusita ar fi, dar nu prea multe.
3. Ai putea sa vorbesti cu un prieten comun (de preferat o fata) in care ai incredere sa vorbeasca cu ea despre tine in asa fel incat sa te puna intr-o lumina pozitiva in fata ei. In felul asta cel putin vei atrage atentia si cu siguranta te va urmari din priviri de cate ori are ocazia. Tot ce mai ramane e ca la un momentdat sa faca cineva un pas si sa stabileasca o intalnire. As zice ca in cazul acesta sunt sanse de 50% depinde de ce parere isi formeaza ea despre tine de la distanta.
4. Cel mai indicat dupa parerea mea ar fi sa incerci tot posibilul sa intri in anturajul ei. Daca ai reusit cauta sa te intalnesti cat mai des cu ea si cu prietenii vostri. Studiaz-o atent, afla ce lucruri ii plac si ce nu, fii energic participa la cat mai multe activitati de grup si la discutii, fa-ti cunoscuta personalitatea, pe scurt cunoaste-o cat mai bine si fa-o si pe ea sa te cunoasca. Piesa de rezistenta e sa fii cat mai amuzant, dar sa nu cumva sa te transformi in clovn, iti spun sigur, daca poti face o fata sa rada atunci o poti face sa faca orice. Daca ai ajuns pana aici atunci iti permite fie sa fii direct si sa ii spui ca o placi fie sa o iei putin pe ocolite. Daca alegi a doua varianta atunci invit-o din cand in cand in oras asa la o cafea pe motiv ca te plictisesti si nu mai ai cu cine sa iesi sa nu para intalnire ci mai degraba o reuniune a doi prieteni. Determin-o sa iti spuna cat mai multe despre ea si unde e cazul da-i cate un sfat astel va sti ca iti pasa. Devin-o apropiat ei, o persoana de incredere si cand momentul e potrivit ii lasi sa inteleaga ce simti pentru ea, totusi ai grija sa nu amani momentul prea mult ar putea sa te considere un prieten foarte bun sau chiar un frate si nu ai vrea un asemenea raspuns la intrebarea ta. Sansele nu sunt nici aici de 100% dar sunt considerabil mai mari.
Iti doresc succes si sper ca ti-am fost de ajutor.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru început salut-o și cu timpul intri și cu ea în vorbă.
Comunicarea este puntea de legătură între noi, oamenii.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Pur si simplu fa rost de id-ul ei de mess si ai grija ce vorbesti si cum vorbesti.Nu-i dracu atat de negruwinking

Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu zic sa mai astepti doua zile pana sa-i spui. Poate iti trece, si amagesti fata degeaba!

| cucalic a răspuns:

Heiiii! doar esti barbat nu? comporta-te ca un adevarat barbat care isi ia inima in piept! vei reusii.baftastar

| FPI a răspuns:

Va multumescu! pentru raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu esti indragostit de ea, o placi. Ti-ar placea ca un alt coleg sa ti-o ia inainte si s-o vezi la tine in clasa alaturi de el? Nu cred. Mai bine prinzi curaj. Ce, ea n-a fost refuzata? N-a placut fara sa fie placuta?winking