| anonim_4396 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati.Stiti daca am un film sau un episod dintr-un serial in format AVI i-as putea pune subtitrare si daca da cum as putea pune subtitrare ca am incercat cum as pune subtitrare la un film oarecare adica format flv si nu merge.Va rog mult sa imi spuneti.Multumesc

Răspuns Câştigător
| marius5600 a răspuns:

La un film format avi : se pune filmul impreuna cu subtitrarea in aceeasi cartela(o faci tu) si se foloseste bsplayer-ul(e un program) sau VLC(alt program video) incarca subtitrarea in automat dar trebuie sa vezi impostarile

1 răspuns:
| marsat a răspuns:

Incerca sa pui extensia subtitrarii daca o ai deja. srt sau. sub pentru ca asa poate fi citita de orce program. Daca ai subtitrarea si nu ti-o i-a programul cu care vizionezi filmul creeaza un folder in care pune filmul, serialul si subtitrare.subtitrarea va porni automat.Cum a zis si mariu iti recomanda sa folosesti programul bsplayer download aici>>> http://www.bsplayer.org/