| amy10 a întrebat:

Va rog sa imi dati si mei povestirea unu film dar sa nu fie de baieti sau numai de fete un film la care sa se se poata uita si fetele si baietii dar nu cu prosti ca am nevoie la scoala laughing. Sa fie o povestire de maxim 1 pagina de caiet. Va rog frumos am nevoie. DAU FUNDAA~~!

Răspuns Câştigător
| SuneteDeChitara a răspuns:

Buna! Eu ti-as recomnada poveste calaretului fara cap! E o poveste impresionanta dar in acelasi timp va starni curiozitatea colegilor tai! Povestea incepe cam asa:
Intr-o zi frumoasa de Halloween, sapte copii din suburbie se inghesuie intr-o furgoneta ca sa se duca la o petrecere in oras. Se hotarasc sa o ia pe o scurtatura si se ratacesc repede. In timp ce merg cu masina pe strazile unui oras izolat, cauciucurile fac brusc explozie. Cu masina stricata, tinerii se trezesc intr-un orasel sinistru siindepartat, Wormwood.
Ramasi singuri in acest oras ciudat, grupul de prieteni se imprieteneste cu una din localnice, o tanara pe nume Candy, care le spune ca tatal ei detine un service auto. In timp ce aceasta ii conduce pe strada principala ei isi dau seama ca toata lumea din oras arata ciudat... si ca exista oase si alte relicve infricosatoare imprastiate de-a lungul strazii. Cand afla despre legenda calaretului fara cap, inceapa sa scape din acest oras diabolic. Insa locuitorii orasului nu ii lasau pe acesti copii sa plece. Candva calareul fara cap avea si el cap dar i-a fost taiat de catre un preot. Ca sa ii revina calaretului capul inapoi mai avea nevoie de inca...7 capete! Da! intr-adevar! ii trebuiau capetele celor 7 copii ajunsi din intamplare in acest orasel mic si uitat de lume. In fiecare noapte calaretul venea dupa cate un copil si il cauta pana ii lua capul! Au mai ramas doar 2.In acel orasel era un pod peste o apa iar calaretul nu poate trece peste o apa curgatoare. Copii au fugit spe pod ajutati de fetita pe care o intalnise la inceput pe nume Candy. Copii s-au salvat iar acel orasel a ramas o simpla legenda. Poate calaretul fara cap mai bantuie si acum.Cine stie?

| amy10 explică (pentru SuneteDeChitara):

Chiar exista filmul asta? Dar daca da da-mi si mire linkul cu filmul online ter og ca eu nu il gasesc happy te roog ca am nevoie repede

| SuneteDeChitara a răspuns (pentru amy10):

Filmul se numeste The Headlles Horsman si este de cumparat dar incearca aici poate merge http://www.movie2k.to/Headless-Horseman-watch-movie-584752.html