| bukklizz a întrebat:

Va rog sa ma ajutati ! Ce sa fac , am spus baiatului de care imi place , ca il plac si ... acum nu mai mai baga in seama , era asa bun cu mine , tandru , dragut si cu bun simt .Un baiat excelent si foarte amuzant , iar acum nu mai vorbeste cu mine de 2 zile de cand i-am spus adevarul , ce credeti ca ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Pai ori este confuz si nu stie ce sa faca,cum sa reactioneze. Poate ca l-ai luat pe neasteptate si nu se astepta sa ii spui acest lucru. Poate exista si problema ca el sa nu te placa si a ales sa numai vorbeasca cu tine si sa te evite pentru a nu te face sa suferi,stii ca uneori si tacerea este un raspuns nu?
Ai putea de exemplu sa mai astepti putin timp sa vezi cum se mai comporta cu el,daca o sa vorbeasca cu tine, si daca vezi ca tot nu a voribit il poti intreba ce se intampla cu el de numai te baga in seama, care este motivul care la deranjat etc.
Baftahappy

| mihaelaa18 a răspuns:

Vorbit*

| ROB3RT89 a răspuns:

Cine stie ce e in mintea lui,daca e tandru,dragut si bun,nu insemna neparat ca asta e adevarata lui fata,oameni nu sunt ce par a fi. Daca vezi ca are un comportament de om increzut,ingnora-l,asta sa nu te injosesti in fata lui! Ar trebui sa-ti gaseti un baiat cu care te intelegi si care stie sa te respecte si sa te aprecieze pentru cea ce esti, daca stai dupa toti ipocriti, nu te vad bine.In fine,e alegrea ta ce faci mai de parte, dar iti zic prieteneste, ignora-l daca vrei ca pe viitor sa nu iti fie ranite sentimentele!