| without2 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi.cum sa fac sa recuceresc o fata care ma placea mai de mult dar eu nu prea i-am dat importanta..ma rog am fost impreuna dar asa...si acum imi place mie de ea si o vreau inapoi dar numai vrea ea

Răspuns Câştigător
| DimLight a răspuns:

Pai depinde cat timp a trecut de cand s-au intamplat lucrurile. si ce impresie si-a facut ea despre tine.ce ati avut impreuna. e posibil sa nu mai vrea niciodata sa fie cu tine sau e posibil sa o intorci sa ii spui ca in perioada aia aveai alte probleme pe cap si ca iti pare rau ca nu v-ati putut bucura impreuna, chestii socoteli, o gluma, o atentie si poate revine.ce e important e sa intelegi ca viata e complexa si are multe aspecte

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Important este sa ii respecti decizia, daca nu mai vrea sa fie cu tine, nu devenii un maniac nebun si sa ajungi sa o obligi.
Acum, daca zici ca ea te-a placut, si ati fost un timp impreuna, dar acum nu te mai place, pai inseamna ca in timpul acela cat ati fost impreuna tu nu te-ai purtat cum trebuie.
Inteleg, nu i-ai oferit multa atentia, dar poate ai mai facut si altceva, care a facut-o sa nu te mai placa.
Cel mai simplu ar fi sa incepi sa te dai pe langa ea, sa incerci sa-i arati ca o placi, dar daca nu, sa-i spui direct. Asta cu spusul direct este cea mai buna metoda pentru a afla daca te mai place sau nu.
Si daca o intrebi si te place, pai de data asta ai grija cum te comporti, sa nu o pierzi din nouwinking

| hoolygan a răspuns:

Mda. Aceasta situatie este des intalnita, dar nu mereu se rezolva ceva.
Depinde frate ce i-ai facut, cum te-ai purtat cu ea, etc. Dar sa stii ca daca este hotarata sa numai iti dea nici o sansa, pai asa va fi. RESPECTA-I ALEGEREA, pana la urma cred ca tu ai fost de vina.