| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! din ce carti pot studia psihologia?

1 răspuns:
| CristiPavel a răspuns:

Manualul de clasa a 10-a de Mielu Zlate. E destul de general.

Intra daca vrei pe blogul meu, www.castigatimp.com, eu scriu articole in care aplic principii psihologice in viata de zi cu zi, introduc practic teoria in practica si culeg foloasele. Am scris si recenzii (la cautare scrii cuvantul "recenzie", o sa gasesti o casuta numita Cauta in site in partea dreapta (deruleaza putin in jos)), la carti din care am invatat multe lucruri. Cartiile acele nu sunt 100% pur psihologie, sunt tot felul de combinatii care te ajuta sa intelegi mult mai multe lucruri.

Psihologia e o stiinta minunata, iti poate schimba viata in mod dramatic.