| malina_9455 a întrebat:

va rog sa ma ajutati. m-am certat cu cea mai buna prietena(andreea). noi trebuie sa mergem intr-o excursie. sunt camere cu 3 paturi eu mai am o prietena la fel de buna(cristina) ca cea cu care m-am certat. cristinei i-am promis ca o sa stau cu ea in camera dar andreea mi-a promis si mie ca eu si cristina vom sta cu ea in camera. inainte nu stiam ca sunt camere cu 3 paturi. stiam ca sunt cu 4 paturi. la un moment dat vine prietena lui andreea :ana. ea vrea sa stea cu noi. noi am acceptat. si vine diriga si ne spune ca stam cate 3 in camera
. andreea (cred eu) ca sa scape de mine i-a amintit cristinei ca i-am promis ca stau cu ea in camera. si ana sa stea cu andreea. apoi eu cu cristina am ales o fata( elena) sa stea cu noi in canera. ana si andreea au ramas cu gurile cascate pentru. ca ele vroiau sa stea cu elena. si pe elena am pus-o sa aleaga. le-a ales pe ele. apoi noi am ales o alta fata sa stea cu noi(ioana). eu am ramas bosumfata. apoi ana vine sa ma" calmeze". si i-am spus ca vreau sa stau cu ele in camera pentru ca va fi mai distractiv cristina e gotica. si in plus noi facem in fiecare excursie farse la baieti, iar ei ne fac nou. ei bine baietii le fac farse doar anei si andreei. si am spus ca nu vreau sa ma plictisesc si sa stau sa nu fac farse. si vreau sa mi se faca si mie farse(suna cam ciudat). iar ele au interpretat gresit. andreea s-a suparat pe mine ca cica am zis ca vreau sa stau cu ele in camera pentru ca sunt "populare" si de asta eu m-am certat si cu ana si cu andreea. iar ele interpreteaza gresit. si nu stiu ce sa fac sa le explic am incercat in toate felurile.va rog. sunt disperatasadsadsad promit ca

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Urata treaba.Eu te-as ierta daca as vedea cat ai scris despre minehee hee. Din cate am inteles aici esti o prietena buna si loiala.Singura solutie este sa vorbesti cu ele.Nu da cu piciorul unei prietenii. Prietenii buni in ziua de azi sunt foarte greu de dobandit.

| fluturas a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbesti cu ele si sa va impacati big grin
nu merita sa strici o prietenie doar pentru asta big hug kiss
si o sa vedeti voi cu cine stati in camera aveti rabdare pana ajungeti in excursiewinking
explica-le prietenelor tale si incercati sa va impacatiwinking

| LoveMusic a răspuns:

Complicat. Din ceea ce ai scris, am inteles ca esti o prietena buna.Insa,ai vrut cam prea multe.La inceput sa stai cu una, apoi cu alta, dupa aceea nu, ca vrei cu ele, si, tot la ele ai ajuns.Acum,nu sunt in masura sa te critic, dar, cea mai buna solutie e comunicarea.Comunica cu ele.Nu mai fi asa pretentioasa, si fi mai atenta cand iti alegi prietenii.Cum a spus si Oliana: "Cine sta cu fundul in doua barci, cade in apa!"hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine sta cu fundul in doua barci, cade in apa! Ai primit ce-ai meritat! Atatea scenarii ai facut, incat esti acum nemultumita. Ce mai vrei?