| puyutzmyk a întrebat:

Am o problema..eu in clasa a 5 m-am imprietenit cu o colega (Aura) am fost foarte bune prietene iar in clasa 7 s-a bagat o colega (Andreea) intre noi..lu Aura cand nu-i convine ceva ce fac se duce la Andreea cand se cearta cu Andreea vine la mine..eu am ales sa fiu prietena cu Andreea am fost cateva saptamani si Aura s-a bagat intre noi... acum regret ca m-am certat cu Andreea doar ca sa ma impac cu Aura..si nu stiu ce sa fac, Andreea vrea sa fie prietena cu mine eu vreau nu vreau sa fiu prietena cu ea, iar eu sunt acum prietena cu Aura, azi ea mi-a zis sa nu mai vorbesc cu Andreea ca ma minte si ea imi spunea adevarul (adica Andreea). Aurei ii este frica sa nu ma impac cu Andreea si eas a stea singura dupaceea iar ea este geloasa cand sunt prietena cu Andreea. Azi eu am vorbit cu Andreea si i-am zis Aurei ce nu-mi convine ca ma minte,ca isi bate joc de mine, ca vrea sa o ajut la teme (la toete) daca nu fac ca ea nu e bine si ncepe sa tipe si ea im spune ca a regretata ca s-a certat cu Andreea pentru mine si ca mai bine fara prietena decat prietena ca mine ma ameninta dupa aia se roaga sa o iert si ca vrea sa fim prietena cu mine dar si Andreea vrea sa fim prietene ce sa fac. ajutati-ma va rog dau funda! nu vreau sa radeti de mine sau sa ma jigniti. vreau sa spuneti ce ati face daca ati fi in locul meu, multumesc anticipat!
va rog ajutati-ma!
multumesc mult!
FUNDA, VA PUP!

Răspuns Câştigător
| Sandrinna a răspuns:

Eu cred ca e mai bine sa fii prietena cu Andreea.pur si simplu comportamentul Aurei e inacceptabil,sa te ameninte si sa vorbeasca in asa hal cu tine,eu nu as accepta! Daca Aura nu vrea sa ramina singura,trebuie sa stie cum sa se comporte si cum sa vorbeasca,trebuie sa se hotarasca: sau regreta ca s-a certat cu Andreea pentru tine sau vrea sa fie prietena ta!
Aura spune lucruri de genul ca regreta ca s-a certat cu Andreea pentru tine,fiindca e geloasa, desi ar trebui sa stie ca nu asa se procedeaza. uite, sfatul meu e sa o accepti pe Andreea si sa nu asculti "comenzile" si jignirile Aurei. Daca iti va veni gindul ca Aura ar trebui sa fie prietena ta pentru ca va cunoasteti de mult timp, gindeste-te cum se comporta cu tine si atunci vei vedea singura ca prietena adevarata nu e ca Aura. Daca tine la tine atit de mult, va accepta alegerea ta.
Sper ca te-am ajutat happy

Răspuns utilizator avertizat
| Sandrinna a răspuns (pentru puyutzmyk):

Ma BUCUR.multumesc.si tie succes!

Răspuns utilizator avertizat