| anonim_4396 a întrebat:

Vă rog să nu mă judecați(am destui oameni în jurul meu care fac deja asta), sunt un băiat căruia îi plac băieții și aș vrea să-mi fac un prieten. Trăiesc într-o familie destul de homofobă. Având în vedere faptul că probabil au mai fost persoane ca mine fix în aceeași situație, mă poate sfătui cineva, vă rog?

12 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Si ru in adolescenta siteam ca ar fi trebuit sa fiu baiat dar am fost la cobsiliere crestina la Elle Ministres Romania si m- au ajutat sa ma inteleg pe mine insami si sa ma vindec definitiv.Ma gandesc cu groazaxca daca cineva m-ar fi incurajat in aceea directie as fi outut rata famikua fericita pe care o am acum.Synt recunoscatoare parintilor si bunicui care m- au descurajat vehement sa nu imi distrug vuata.De la caderea lui Adam incoace toti avem inclinatie inspre toate incakxarile posibike ake xonstei inclysuv lacomia pentru trupurile xelor de acelasi sex. Doar sexul cu partenerul de casatorie de sex opus e aprobat de constiinta, restul aduce vinovatie, sclavie interoara si boli venerice.Esti pacatos si tu ca noi toti ceilalti.Ai fi mai fericit daca ai merge si tu la consiliere crestina si ai urma pmanul creatorului si a- i renunta sa te mai razvratesti impotriva lui.9

| Violleta2022 a răspuns:

Cauta cluburi de gay in orasul tau.
Online nu cred ca te poate ajuta nimeni, ca nu aveti cums a va satisfaceti.

| Juvetele07 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da nu prea știu ce să zic, n-am încă 18 ani și nici nu sunt genul care ar frecventa astfel de locuri, cred că o să încerc o dată să caut pe cineva ca mine prin liceu(sunt la liceul de arte, nu cred c-o să fie chiar așa de greu), dar mulțumesc oricum de sfat!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Juvetele07):

Am o curiozitate si iti voi spune de ce dupa ce-mi raspunzi la intrebarea asta:
Cat experinta sexuala ai avut cu fete si cate cu baieti?

| Juvetele07 a răspuns (pentru Violleta2022):

N-am avut nicio experiență sexuală vreodată.

| Juvetele07 a răspuns (pentru Violleta2022):

Acum ai putea să-mi spui motivul pentru care mi-ai adresat această întrebare, te rog?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Juvetele07):

Iata de ce ti-am pus intrebarea: fiindca este exact cum am banuit NU esti gay!
Neavand experinta sexuala de nici un fel, nici cu fete si nici cu baieti, NU poti afirma ca esti gay!
Faptul ca iti place compania baietilor, ca baiat este perfect normal, asa cum si fetelor le plac fetele, ca prietene.
De aici si pana la a declara ca esti gay, este o cale imensa, mai ales ca nu ai avut in viata ta nici un fel de experienta sexuala si nici nu ai idee cu ce se mananca sexul.
Hai sa nu tragem concluzii eronate, fa-ti iubite si vezi cum este cu ele intai.
Trebuie sa-ti spun ca traiesc intr-o tara occidentala de foarte multi ani, unde homosexualii sunt liberi sa se exprime, sa se arate si chiar sa se casatoreasca. Nu am nimic impotriva homosexualilor, fiindca nu ma afecteaza pe mine preferinta lor sexuala, iar ca oameni, sunt perfect normali, ca noi toti ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Caută cluburi de gay pe site-uri de gay dar fi precaut și prudent. Nu te întâlni cu ei din prima și în caz că o faci, ia un spray paralizant cu tine.

| Juvetele07 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc de sfat!

| Ioseba a răspuns:

Te rog scrie-mi pe adresa sharon_miha @yahoo.com. Vreau sa vorbesc cu tine legat de intrebarea pe care ai pus-o.

| Juvetele07 a răspuns (pentru Ioseba):

Ți-am trimis un email, ai putea confirma dacă l-ai primit, te rog.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ioseba):

Daca ai intrebari de pus, te invit sa le pui pe TPU, fiindca administratia forumului recomanda sa nu ne dam emailurile personale si numerele de telefon userilor de pe forum, pentru a ne proteja.
Scrie aici si iti voi raspunde!