| wonderfully a întrebat:

Va rog spuneti-mi care este semnificatia cuvintelor:"Daca vreti sa va formati o parere despre o societate, mergeti la inchisoare..."?

2 răspunsuri:
| Kassandra1408 a răspuns:

Inchisoarea este lacasul scursurilor societatii - toti cei care incalca repetat legea si sfideaza autoritetea, nu merita sa faca parte di societate - acolo vei gasi tot felul de specimene de la violatori la ucigasi in serie care nu vor sa isi schimbe comportamentul. Aici se reflecta parte negativa a societatii, partea pe care incercam sa o ignoram cu desavarsire dar nu reusim. Centrele de reeducare cu greu fac fata numerosilor infractori.