| ErwinBalint a întrebat:

Va rog spuneti-mi niste statusuri de amagire si prietenie...

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Sh n`am s` mai caut cuvinte k s` zic k imi pare rauu.Viatsa merge inainte, mergi sh tuu` p drumuu` tauu!

Spui ca totul va fi ca la inceput dar uiti un lucru : eu nu vreau sa ma intOrc in trecut.

Ai vrea sa cred ce spui! M-ai mintsit! M-am saturat! Am renuntat

De ce prietenii se transformă în târfe?! De ce persoanele pe care le iubesc se transformă în scârbe

•Nu m-ai pierdut atunci, dar m-ai pierdut acum.

•Stii si tu, au trecut momentele. Doar eu si cu tine.Ia spune, iti mai aduci aminte?

As vrea din nou sa fiu copilul ce nu stia sa iubeasca As vrea sa uit tot ce a fost, insa inima nu ma lasa

Sunt zile pe care doresti sa le stergi din viata ta.Si zile care speri ca se vor repeta candva

Nu lupta pentru cineva care nu iti da motive sa o faci

Cand vei suferi, langa tine voi fi

Este totul, dar tu nu vezi. Te iubeste, dar negi totul!

♦ Ii ignoram pe cei ce ne adora, ii adoram pe cei ce ne ignora, ii ranim pe cei ce ne iubesc, si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc! ♦

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!"

•Am multi prieteni care`mi sunt duSmani taCuTi.Cn e destept sa`nvete, prietenii au multe fete.

Nu`i nimic, ce dacaoh go ontot ce`i rau o sa treaca.striga cu mine o data...nu`i nimic.CAD.si mereu,MA RIDIC!

ar fi mai simplu si mult mai usor sa nu-ti pese uneori:*

M-am maturizat prea devreme, sa fiu copil am cam uitat de-o vreme

♥ Cand voi veni, inseamna ca m-ai chemat Cand te voi auzi, inseamna ca m-ai strigat, Cand voi fi, inseamna ca m-ai dorit, Cand te voi gasi, inseamna ca m-ai cautat. Cauta-ma tu...happy

o data era o vorba,iubeste sa fii iubit,cum e alta vorba iubeste sa fi ranit

Oamenii normali invata din propriile greseli; oamenii destepti invata din greselile altora

Am invatat sa spun 'nu-i nimic
Am invatat sa spun 'ma asteptam, am invatat sa inchid ochii, pretinzând un zâmbet. Şi sa merg înainte straight face

Aruncă`ți toate visele într`o geantă și plecă,
Grăbește`te că trenu ăsta nu așteaptă.

Nimic nu e greu,dar e nevoie de mult curaj pentru a obţine ceva.

Unele vorbe, fapte, mai trebuie ignorate câteodată happy. Chiar dacă e greu.

De astazi va fi mai bine!

La ce ti-e drag de obicei tii pana la capat.

"Nimic nu dureaza în suflet. oh go on Panna si cea mai verificata încredere poate fi anulata de un singur gest

Niciodata nu am avut intentia sa te dezamagesc, esti ultima persoana pe care as vrea sa o ranesc!

Nu am nevoie de prieteni falsi.Detest sa tin langa mine numai oameni lasi.

0 sa`mi intelegi problemele la timpul` potrivit!

Şi.toate par amintiri abandonate`n mers!

Ştiu că lumea nu simte. Nu pot lega sentimente de cuvinte.

Stai, e prea devreme-acum, încă mai poţi să visezi, lumea nu e ce crezi, nu te grabi să o vezi

Am făcut lucruri pe care acum le regret. Dar dacă nu învăţ din greşeli o să le repet.

Oamenii vin, raman pleaca si nu-I poti judeca Dar cand pleaca, pleaca c-o bucata din inima ta.

♥ Poate pentru o clipă și tu ai fost fericit, dar eu ți.am mai zis frate că totu` are și-un sfârșit.

Necunoscutii incep sa-mi devina prieteni si prietenii incep sa-mi devina necunoscuti

Sper ca te-am ajutat cat de cathappy

2 răspunsuri:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute