| anonim_4396 a întrebat:

Va rog, TPU, sa ma ajutati,
Sunt in clasa a 7-a, si vreau sa fac parte din cel mai popular grup din scoala.M-am imprietenit deja cu o fata din acest grup, dar nu suntem chiar asa de apropiate. vreau sa ies cu ei. Vreau sa am cu cine sa ma distrez la varsta asta asa de frumoasa.Va rog, sa imi dati subiecte de discutat, iedi de chestii pe care le-as putea face cu ei, cum sa ma mai imprietenesc si sa le castig increderea celor din grup! va rog! Accept tot felul de iedi interesante de imprietenire.

Răspuns Câştigător
| ZeroWhite a răspuns:

Nu incerca să fi ceea ce nu esti, nu te va ajuta. Nici eu nu sunt așa populară prin scoală dar iți dau câteva sfaturi : 1. Să nu pari obsedata 2.Fi cât de cât distantă 3.Nu accepta orice fel de contiţi (exp:te pune să mananci căcat) 4. Ajuta-le cu mici servici constante 5.Stilul este căutat, nu incerca să te imbraci cidat, dar dacă iti place un pic diferit, nu-i bai 6.ATITUDINEA,nu te lasa la mila lor, nu iti calca mandria in picioare. Baftă!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca nu trebuie sa ajungi in grupul lor ca sa fii populara. Cel mai bine ar fi sa o faci, fiind tu insati. Incearca sa devii populara, nu prin intermediul altora, ci bazandu-te doar pe tine. Si pana la urma, ce-i popularitatea? De ce nu-ti faci si tu un grup, cu care sa stai?

| Kairra02sweet a răspuns:

Si dau Fundita, celui care mi-a dat cele mai multe si utile sfaturi pentru a le castiga prietenia