| MihaiDxx a întrebat:

Va salut.
De vreo luna trec printr-o perioada mai grea, am trecut printr-o despartire, probleme cu familia and shits. Am inceput sa ma refugiez ca sa zic asa in alcool si in "relatii" de tip one night stand. Cand am mentionat de refugierea in alcool, ma refer la faptul ca ma puneam in cap in fiecare seara cu orice tip de bautura gaseam prin casa sau prin market-uri(nu, nu filtram spirt prin paine laughing ). In alta ordine de idei, am mai trecut prin perioade din astea, unele mult mai grele si parca nu mi-a fost atat de greu sa ma redresez. Intrebarea mea pentru voi nu este cea obisnuita, si anume "cat mai dureaza perioada asta de o oarecare depresie", ci prin ce metode pot trece oarecum mai usor peste aceasta perioada mai neagra din viata mea? Da, stiu ca vine revelionul, stati linistiti, o sa-mi rup capul in seara aia, nu va panicati. Dar ma refer in perioada urmatoare, mai ales ca vine si sesiunea si nu prea imi sta gandul la invatat tbh(nu ca mi-ar fi stat prea mult pana acum, dar am dres-o cumva). E chestia ca metodele pe care le foloseam in trecut parca nu mai au efect, asadar am o mare nevoie de metode noi de la voi laughing Multumesc si sper ca nu a fost prea boring laughing Cheers!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Robert P. Leahy, Învinge Depresia.
Citește și aplică.

| Andreeush a răspuns:

Găsește-ți o ocupație.