| Petru535 a întrebat:

Va salut. Revin din nou cu o problema.
Sa va spun povestea in mare.
De puțin timp am cunoscut o fata prin intermediul unui prieten. Am ieșit de câteva ori cu ea iar după câteva ieșiri am invitat-o la mine. De acolo știți ce s-a întâmplat.
După acest lucru a fost totul ok până când a apărut un prieten de ai ei în ecuație. Mi-a făcut cunoștință cu acesta și am devenit buni prieteni. Ideea este că noi pe prietena asta a mea am inceput sa o "împărțim" sa zic așa iar ea acum îi dă mai multă atenție prietenului acela decât mie. Și am fost de acord sa o împart sa zic așa cu acel băiat deoarece fata asta nu e cea mai curata fata și la început am spus că vreau doar sa am o aventura cu ea și atat. Între timp am prins sentimente pentru ea, dar nu în sensul de relație. Acum exista riscul sa o pierd pentru că se intelege mai bine cu acel băiat decât cu mine cum era la început. Adică înainte ținea mai mult la mine și eram fericiți iar acum mă uit la storyurile ei cu băiatul ăla in oglinda in timp ce eu doar că merit cu ea prin telefon. Ce pot face? Sa o las sau sa incerc sa vorbesc cu ea sa nu o pierd?
Mulțumesc anticipat, dau funda

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Las-o în pace, e clar că e mai atrasă de ăla și din punctu ăsta doar o să te considere disperat după ea dacă insiști cu căutatu

| Petru535 explică (pentru Adry05):

Mulțumesc de răspuns. Asta am și făcut. Nu am mai cautat-o. I-am spus sa o luam pe căi diferite iar acum ea este cea care îmi dă mesaj zilnic. Dar din partea mea doar seen.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se numește triunghi amoros. Eu îi zic triplu, care rimează cu cuplu. În final așa se întâmplă, fata va opta. O poți recuceri, dar este preferabil să renunți complet, căci dacă râmâi cu ea la termen lung, fantoma lui, vă va însoți în viață și vă va perturba. Dacă ca ajunge să țină la tine. Menalitatea modernă pare gata să se adapteze la diverse comportamente deviante și relații stranii, pe care nu le mai enumăr aici, dar nu va înțelege și nu va accepta o relație în 3.

| Petru535 explică (pentru sadrian46):

Ideea este că eu nu doresc o relație în 3. Vreau doar să știu dacă merita sa mă împac cu că să fie că la început când umbla și cu mine și cu băiatul ăla dar pe rand. Nu doresc o relație cu ea deoarece știu că nu e genul de fata fidelă, dar nu vreau sa o pierd deoarece vreau sa o mai folosesc sa zic așa. Și una peste alta am prins drag de ea chiar dacă e cum e. De-asta întreb dacă merita sau nu să mă reimpac cu ea. Și dacă da cum sa o fac

| OanaDD a răspuns:

Acum culegi ce ai semanat

| Petru535 explică:

In timp ce eu doar mă cert cu ea prin telefon voiam să spun*