| anonim_4396 a întrebat:

Va salut.Sunt clasa a 8-a si urmez sa intru la un liceu...As vrea sa-mi explicati si mie ce specializari exista. Le vreau pe TOATE! Stiu ca fiecare liceu are 2 profile: real si uman. Vreau toate specializarile de la acestea si sa-mi spuneti la fiecare ce se invata.
si mai vreau sa-mi explicati ceva:Stiu ca in licee si scoli se urmeaza materia dupa o programa. Daca toate liceele urmeaza aceeasi programa de ce sunt licee de informatica, de marina, etc? Care e diferenta dintre matematica studiata la specializarea mate-info a unui liceu teoretic si matematica studiata la specializarea mate-info a unui licue de marina?
Dumeriti-ma si pe mine...La scoala nu ne-a explicat nimeni nimic(jumatate din profi`, printre care si diriga nici macar nu stiau daca examenele sunt in iunie sau mai...).

1 răspuns:
| deeaa_9329 a răspuns:

sunt profilele : mate-info, stiintele ale naturii, stinnte sociale, filologie intensiv franceza/engleza si pedagogie... eu cred ca mai bun este un liceu teoretic la profilul mate -info decat la liceul de marina.parere mea...