| Xnsy a întrebat:

Sunt din Targu-Jiu, cls a 8-a si urmeaza sa facem fisele pentru liceu. Liceele pe care vreau sa le trec pe urmatoarele, bazanduma pe informatica-matematica: CNET (liceu bun de informatica intensiv), Spiru (pile cu profesori, mate info intensiv engleza si materii in limba engleza si bunaciuni) si CNTV (mate info intensiv cu mai multe ore de engleza dar nu are copii foarte buni).

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Baga intensiv info daca te tine capul, ai sanse sa mergi pe o facultate buna gen automatica / informatica.
aia cu intensiv engleza e pierdere de timp e pentru cei care vor o facultate in afara (nu conteaza unde poate fi si Congo) numai afara sa fie sa vb targu despre ei. si in general sunt cu bani si de aia nici nu invata.
deci daca esti bun pe mate pune intensiv info si nu pierde vremea cu altele.
bafta

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spiru zic eu

| Xnsy explică:

Am uitat sa spun ca se poate sa nu intru la CNET, deci e mai mult spiru si CNTV. eu voiam o parere despre fiecare liceu, de exemplu daca are profesori buni pe profilul respectiv.