| Ana_6509 a întrebat:

Va supara adevarul?(pe unii am observat ca da)Cu alte cuvinte preferati ca cineva sa va minta sau sa va spuna adevarul in fata oricat de dur ar fi?

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

Dacă minţi, minte cu inteligenţă. Dacă nu, spune adevărul, chiar dacă este mai dificil, cum a spus şi Oscar Wilde: "adevărul pur şi simplu este rareori pur şi niciodată simplu."

Psihoyounger

19 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

In teorie cu totii prefera adevarul insa in practica nu sta treaba chiar asahappy
Cu dreptatea mori in mana in ziua de azihappy

| fluturas a răspuns:

Adevarul doare, dar e mai bun decat minciuna big grin
deci nu-mi place sa fiu mintita, desi anumite minciuni pot sa le inteleg, dar prefer ca cei din jurul meu sa fie sinceri big grinwinking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Mie mai bine imi zici adevarul decat sa imi spui o minciunawinking
Oricat de tare doare adevartul tot pe el in prefer happy

| JustMe a răspuns:

Eu prefer sa mi se spuna adevarul in fata. Si eu am observat ca multi sunt deranjati de adevar si ar prefera sa auda o minciuna.Eu mereu spun oamenilor adevarul in fata, multi ar spune ca sunt un pic prea directa si prea sincera. Dar asa e felul meu de a fi. Decat sa barfesc pe cineva, nu'i mai bine sa ii zic in fata ce cred?

| Hmmmm a răspuns:

Eu prefer mereu adevarul chiar daca acesta doare uneori f tare.
d cele mai multe ori nu ma supara adevarul ci doar ma deranjeaza, mai ales cand este spus din batjocura, cu rautate si iti este oarecum aruncata in fata...in rest nu ma supara si nu ma derajeaza deoarece pana la urma toti avem dreptul la o opinie personala si nu putem fi placuti d catre oricine.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu prefer sa mi se spuna in fata cand gresesc, nu ma deranjeaza adevarul, si eu procedez la fel spun in fata ce gandesc, nu imi place sa vorbesc pe la colturi.

| Victoria a răspuns:

Prefer adevarul, oricat de dur ar fi. Detest minciuna si implicit mincinosii.

| juniper a răspuns:

Expresia aia: Adevarul doare este adevarata, dar cateodata este mai bine sa-l spui, daca zici o minciuna nu vei face decat sa se simta mai rau.

| myha a răspuns:

Logic, adevarul. Intotdeauna doare, pentru asta trebuie sa il accepti si sa treci etapa asta pentru ca vor urma altele mult mai grele si mai durehappy

| Zâmbărici a răspuns:

Oricat ar durea mie imi place adevarul!

| Cryssy a răspuns:

Eu prefer adevarul orice ar fi. Admir sinceritatea intotdeauna si imi place ca oamenii sa fie directi si sa imi spuna in fata daca e ceva.

| Ceva ciudat. a răspuns:

Oricat de dur ar fi...prefer adevarul.

| Crs a răspuns:

Prefer adevarul oricat de dureros ar fi! Pentru ca sunt de parere ca este si mai dureros sa aflii dupa o perioada indelungata de timp ca ai fost mintit! Asta doare si mai tare!

| Bia:X a răspuns:

Depindethinking dar de obicei prefer adevarul oricat de naspa ar fihappy

| mcrenma a răspuns:

Adevarul doare. chiar daca uneori e mai bine sa minti ca sa nu ranesti pe cineva, dar adevarul mereu iese la iveala, si e mai bine sa spui lucrurile pe fata.

| me_3408 a răspuns:

Eu prefer adevarul. Dar daca nu trebuie neaparat sa il stiu nu vreau sa aflu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu prefer adevarul.Cateodata ma supara, din cauza ca unii il spun extrem de dur si in bataie de joc, dar altfel nu am probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care adevar anna? fiindca daca vreau sa te contrazic, o pot face, fiindca afirmatia ta e adevarata intr-un procent oarecare. iar adevarul e unul singur.al cui adevar? fiindca minciuna mea pentru tine se vrea a fi adevar, si daca sunt destul de convingator, va fi adevar.am auzit ca adevarul doare.asa o fi. da ce minciuna gadila? sau excita? poate.depinde de om. iar adevarul. eee discutabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minteeeeee-maaa, minteee`ma frumoss!big grinlaughinglaughing Depinde, cateodata vreau sa fiu mintita, de exemplu chiar daca nu`s frumoasa, vreau sa mi se zica ca sunt frumoasa!love struck laughing