| cinevainpanamea a întrebat:

Vacanta deja a inceput ca d****!
prin februarie m`am indragostit de un baiat dar n`am avut tupeu sa vb cu el, totusi i-am bagat id in lista de prin aprilie si el nici nu ma baga in seama, apoi la sf lunii mai a inceput sa vb cu mine, sa se poarte frumos, mi-a marturisit ca si el ma place si ca stia ca sentimentul e reciproc si zicea ca abia asteapta sa ne intalnim, era totul exact cum am visat.
am reusit sa ne vedem joi seara.la inceput mi se parea ok, nu era prea vorbaret, dar imi zambea, statea langa mine pe bancuta, se uita cu coada ochiului la mine.
apoi mai la sfarsit era un pic ciudat.
nici nu se mai uita la mine. apoi cand a ajuns acasa, pe mess nici nu m`a bagat in seama. apoi ieri [vineri] l`am bagat in seama si el a raspuns scurt "bine tu?", desi el continua mereu discutia. apoi acum, in seara asta.
am vazut ca nu ma baga in seama, l`am bagat eu. imi vorbea rece, si i-am spus asta si a zis ca stie.
l`am intrebat ce are dar a zis ca nu stie cum sa`mi spuna fara sa ma faca sa ma simt prost, asa ca mai bine nu imi spune.
banuiam despre ce e vorba, dar vroiam sa`mi spuna el... cred ca din 5 in 5 minute il tot rugam sa`mi spuna despre ce e vorba, dar nu raspundea.
apoi i-am zis ca daca este vorba despre faptul ca nu sunt exact cum se astepta el, e ok, putea sa`mi spuna.
dar nimic.
i-am zis asta pe la 1. acum e 2.15 am happy si tocmai a iesit de pe mess. nu a zis nimic
ma simt ca un c****!
nu inteleg ce am facut de s`a racit brusc? am fost naturala, nu m`am purtat anormal. si el doar stia cum arat, m`a vazut in realitate, mi-a zis ca sunt simpatica si ca ar vrea o relatie cu mine, dar acum totul e scrum!
ma simt prost.
dar totusi nu imi vine nici sa plang, sa ma descarc! ma doare inima si atata tot.
ma gandesc ca nu merita sa sufar pentru el, e un nesimtit daca a facut asa oh go on
stiu, v-am plictisit cu povestea mea idioata, dar am vrut sa ma descarc happy nu mai am nici somn si maine trebuie sa ma trezesc dimineata rolling eyes chiar nu pot sa dorm, mi s`a dus tot somnul. happy
ce pot sa fac ca sa uit asta, sa nu ma mai doara?

Răspuns Câştigător
| fericireee a răspuns:

Stai linistita, vacanta nu trebuie sa fie stricata din pricina acestei intamplari si la urma urmei ai o gramada de timp in fata sa-ti gasesti mii de baiati simpatici care cu siguranta te vor place pentru felul tau natural de a fi.cat despre tip, este un nehotarat! parere mea e ca nici tu sa nu mai initiezi discutii pe mess si sa'l lasi pe el sa o faca, iar daca nu mai da nici un semn de viata. go away, la urma urmei el are de pierdutwinking

3 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Pai exista mai multe variante din cauza carora el putea sa se comporte asa, dar 2 dintre ele mi se par cele mai plauzibile.
ori nu esti ceea ce isi doreste si ii e frica sa iti spuna asta in fata, deoarece stie ca vei suferi daca o face.asa ca s-a hotarat sa iti dea d inteles ca nu vrea nimic d la tine si asa spera ca o sa fi tu cea care o sa zica stop si nu o sa mai vrei sa vb cu el.
a doua varianta posibila este ca el are p cineva despre care tu nu stii si ii e frica sa iti marturiseasca asta, deoarace stie sigur ca o sa suferi si o sa te superi p el rau d tot.
alte variante ar mai fi... poate ca vrea sa faca p durul, sa nu iti arate ca ii pasa d tine la fel d mult cum iti pasa tie d el. poate ca chiar ii place f mult d tine dar ii e frica sa o recunoasca, poate ii e frica sa inceapa o noua relatie. poate ca e prea timid.
nu stiu ce sa zic.eu oricum te sfatuiesc sa incerci sa vb cu el fata in fata despre aceste lucruri(despre aceasta schimbare brusca)si nu p mess, asta deoarece daca discuti cu el fata in fata ii poti vedea reactiile si asa iti poti da seama d anumite lucruri, p cand p mess citesti ce iti scrie el si crezi ce vrei.comportamentul lui poate sa iti spuna mult ma multe decat vorbele p care le spune.
cat despre suferit... daca chiar il placeai si daca chiar vroai sa ai o relatie cu el o sa fi dezamagta, deci din start o sa doara ceea ce a facut el, deci o sa suferi.tot ce trebuie sa fac e sa intelegi ca nu e el singurul baiat din lume si sa mergi mai departe cu sau fara el.

| CokoStar a răspuns:

Mergi peste tot ca sa cunosti baieti noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil ca el sa aiba pe altcineva pe care iubeste. fara sa stii de ea... sa fi fost certati si acum sa se fi impacat. o alta explicatie mai credibila nu as putea sa iti dau. depinde normal si de varstele voastre