| KamaSutra a întrebat:

Buna tuturor... Sunt intr-o situatie cam nasoala...
Acum cateva zile baiatul pe care il plac mi-a spus ca se va intoarce la liceul unde sunt si eu pentru mine si a zis ca de cand m.a cunoscut i.am fost simpatica si chiar am crezut ca se leaga ceva.
Peste 2 zile i.am spus ca as avea ceva sa.i zic, si se pare ca a ghicit ce aveam sa.i spun pentru ca m.a intrebat daca il plac si eu i.am raspuns afirmativ. Apoi mi-a spus ca nu stie ca sa zica si m.a rugat sa vorbim urmatoarea zi, dar urmatoarea zi mi-a spus ca doarme si de atunci nu mi.a mai spus nimic, nici macar ce mai fac.
Sincer noi ne intelegeam foarte bine, el parea sa ma placa dinainte sa facem cunostiinta pentru ca se uita foarte frumos la mine si imi zambea, ma urmarea cu privirea...iar acum cred ca am stricat totul din cauza ca i.am spus ce simt. Stiu ca trebuia sa digere vestea cea noua desi eu credeam ca si.a dat seama dar totusi putea sa mai spuna si el ceva. Acum cred ca era mai bine sa nu.i fi spus nimic, nici macar nu cred ca mai vreau sa se mai intoarca la liceul unde sunt si eu...desi il plac foarte mult, nu cred ca ar mai fi la fel ca inainte cand puteam vorbi despre orice pentru ca acum ma simt prost ca ia.m spus desi n.ar trebui.In fond este ceea ce simt dar ma deranjeaza reactia lui. Il iubesc si il urasc in acelasi timpcrying
Un sfat? Sau macar o vorba buna? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Pare o situatie incurcata. Vine la scoala pentru tine, spune ca esti draguta, simpatica, ca te porti frumos; esenta este ca spune ca nu simte acelasi lucru pentru tine. Poate ca este nevoie de rabdare pentru a afla care sunt adevarate sale intentii. Dar daca tu ai rabdare si speri si rezultatul va fi ca nu stie ce simte sau nu simte acelasi lucru poate este mai bine sa fii fericita intr-o relatie reala.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa se intampla atunci cand intalnesti un baiat cu reactie si tu crezi toate minciunelele lui.

| cristimihailov a răspuns:

Buna, daca il iubesti si il urasti in acelasi timp, lasa-l in pace. Cauta pe unul care te merita.

| ElenaSA a răspuns:

Asa este dragostea. Daca este in stare sa se intoarca la liceu tine la tine. Probabil ca ti-e jena de el, de faptul ca va fi in preajma ta. Dar timpul va rezolva si problema asta. Va veti obisnui unul cu celalalt.

| KamaSutra explică (pentru ElenaSA):

Dar de ce dupa ce i.am spus ca il plac nu mi.a mai spus nimic?

| ElenaSA a răspuns:

Hm. Se simte flatat de sentimentele tale. Mai lasa sa treaca putin timpul si nu-l cauta o perioada.

| KamaSutra explică (pentru ElenaSA):

Mersi pentru sfaturi...am vorbit cu el despre asta si mi-a spus ca nu simte acelasi lucrusad Dar sincer nici el nu stie ce vrea, se intoarce la scoala pentru mine, a spus ca sunt draguta si simpatica, pe langa astea spus ca eu m.am purtat cel mai frumos cu el si ca restul au fost prefacuti. I-am spus ca imi pare rau ca am crezut tot ce a spus si el m.a intrebat de ce imi pare rau ca el a spus un adevar si si.a cerut scuze, a spus ca il doare ca ma doare pe mine, dar sincer nu.l inteleg. El imi zambeadinainte sa ma cunoasca si fetele mi.au spus ca sunt sigure ca ma place, dar el nu stie ce vrea...Un sfat?

| ElenaSA a răspuns (pentru KamaSutra):

Pare o situatie incurcata. Vine la scoala pentru tine, spune ca esti draguta, simpatica, ca te porti frumos; esenta este ca spune ca nu simte acelasi lucru pentru tine. Poate ca este nevoie de rabdare pentru a afla care sunt adevarate sale intentii. Dar daca tu ai rabdare si speri si rezultatul va fi ca nu stie ce simte sau nu simte acelasi lucru poate este mai bine sa fii fericita intr-o relatie reala.

Răspuns utilizator avertizat
| Futhakari a răspuns:

Deci ai avut vointa sa-i zici ce simti, nu multe fete au aceasta vointa ca tine.
El auzind vestea normal ca omu sa rusinat si el era emotionat i batea inima oare ba ce sa-i zic chesti, ce trec prin capu unui om cand e pus intr-o astfel de situatie nu sti ce sa zici.
Acuma nu ai de ce sa te superi pe el lasa-l sa se aseze sa vina el la tine daca tu i-ai dat vestea si daca trece timpu si el nu ati zice nimic, pleaca la agatat din nou happy

| Ionutdn a răspuns:

Daca nu risti...nu castigi.
Daca nu ii spuneai ce simti, te framanta acest gand, si mereu stateai "stresata" sa ii spui, sa nu ii spui...
Daca v-ati cunoscut recent, probabil ca nu stie ce simte inca, vrea sa te cunoasca mai bine.
Daca va cunoasteti de mult timp si erati prieteni buni, probabil ca nu vrea sa strice prietenia.