| JamilaGizeh a întrebat:

Vad peste tot fete/baieti de 12-14 ani care sunt " indragostiti". Hai sa fim seriosi... voi credeti in dragoste la varsta asta? Lamuriti-ma si pe mine ca nu inteleg.

7 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Sincer cred ca da, dar e o dragoste mai copilareasca. Eu de exemplu sunt cu actualul meu iubit de la 14 ani, si acum am 23 de ani, si la 14 ani vedeam altfel lucrurile, iubeam altfel, dar tot iubire era doar ca un pic mai diferita.
In ziua de azi, la 14 ani, observ ca esti mai matur, decat cei care erau la 14 ani acum 9 ani. Si dragostea nu are varsta, poate ca e doar un pic mai diferita.

| borntotwerk a răspuns:

Nu cred ca exista dragoste la varsta aia..adica nu au cum sa fie asa indragostiti gen sa faca totul pentru persoana iubita..sunt doar copii..se plac, dar nu cred ca se iubesc

| neutrino a răspuns:

Fiecare varsta are dragostea ei specifica.

| AirănMeidăn a răspuns:

In cele mai multe cazuri e doar atractie, nu dragoste

| EchoDemon a răspuns:

Normal ca nu. Probabil "indragostiti" de fizic. Nu exista dragoste adevarata la varsta aia. Ei nu stiu de fapt ce e sentimentul ala.

| SmileFromHell a răspuns:

Multi au inceput sa se maturizeze de la varste mai fragede.
Bineinteles ca nu e la fel ca si persoanele mature, dar se stie ca practic, un copil iubeste mai mult. Din pacate un copil e si mai naiv, ceea ce nu e ok.
Stiu persoane de 30 de ani cu care nu poti purta conversatii interesante si cat de cat ok. si persoane de 12 ani mai deschise la minte si mai inteligente. happy

| lalalala25 a răspuns:

Eu cred ca exista. Poti sa ai 20 si sa nu iubesti. poate pe unii viata,copilaria, i au facut sa se dezvolte psihic mai devreme, sa fie mai seriosi, trist. Unii de 14, responsabili si care sunt maturi cat de cat, pot fi ca unii de 20 care au numai distractii in cap.Am iubit, si inca iubesc, de la 14 ani, acum am 16, e putin diferit, cum zicea cineva mai jos, dar tot dragoste e.Am trecut prin multe cand eram mica si intotdeauna am fost considerata de persoane mai mari deschisa la minte si capabila de a lua decizii corecte.