| NatureSelf a întrebat:

Voi credeti in dragoste la prima vedere?
Aatat la fete, ca si la baieti.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca stam sa ne gandim la dragoste si efectele ei care le are in viitor sunt nefavorabile. Incepem cu o simpla idee ca omul se satura de orice face in viata, cand tot repeta de atatea ori o activitate, sau la munca se satura dupa o perioada indelungata; asa se intampla si cu dragostea se consuma in timp pana nu mai ramane nimic, in unele cazuri dispare foarte repede iar in altele mai greu.

| Narcis2007 a răspuns:

Doar atractie fizica

| Criss003 a răspuns:

Vad k nimeni de aici nu crede in dragoste la prima vedere. n-are nimic. e parerea voastra si o resprect. dar eu cred in dragoste la prima vedere.
acum 4 ani am cunoscut un baiat. ce o coincidenta se plimba cu bicicleta si era sa dea peste mine.
a franat brusc. iar cu mine mai erau niste fete si era chiar o colega care era cu el in clasa una dintre ele. dupa ce era sa dea peste mine. colega lui ne-a facut cunostinta. eram la sosea si ii aratam ceva pe tel cu o fata. si el era concentrat sa se uite iar eu m-am uitat numai la ochii lui. albastri-albastri. si exact din seara aia eram... pe alta lume si am inceput sa vorbim sa vorbim, dupa aceea iarna era cel mai tare. apoi dupa 2 zile cat am mai vorbit am stat cu el. 2 ani. si sunt 4 ani de cand l-am cunoscut dintre care 3 ani l'am iubit enorm, acum numai. suntem doar prieteni foarte buni. deci, eu cred in dragoste la prima vedere. si cand mai ascult melodia cu puya- doamna si vagabondul ma mai gandesc la el, la noi. la fel si cu melodia blaxy girls- mr and mrs president. oricum cred ca am ramas marcata. pentru ca atunci cand ascult melodiile astea izbucnesc in plans. totusi da semne ca mai tine la mine.

| NatureSelf explică (pentru Criss003):

Ce poveste interesanta Deeutza03 laughing si de atunci ati ramas impreuna? si pana in vecii vecilor...

| deedi9 a răspuns:

Eu nu cred in dragoste la prima vedere. Adica depinde ce intelegi tu prin asta. E una sa vezi un tip/o tipa si sa spui " uite fata/baiatul asta mi se pare dragut/a, interesant/a, etc. si sa vrei sa il/o cunosti mai bine si poate ca reusiti sa va cunoasteti si sa fiti impreuna si sa va iubiti si asa mai departe laughing. Si alta e sa vezi un tip/ o tipa undeva si sa fie : " Vai! L-am vazut si m-am indregostit! ". Eu cred ca pentru a te putea indregosti de cineva trebuie sa-l cunosti, sa petreci timp cu el, sa vorbesti cu el, desi cateodata e bun putin mister, dar oricum... Mna asta e parerea mea, poate unii cred altceva si le respect parerea. Chiar as vrea sa aud (de fapt vad) si alte raspunsuri. Dar tu ce crezi? smug

| Eatmygun a răspuns:

Dap se intampla destul de des.