| Llolik a întrebat:

Vad problema mea una destul de sensibila. sunt clasa a XIIa si sunt intr-o relatie foarte frumoasa cu un baiat. ne intelegem de minune, petrecem fooarte mult timp impreuna si ne place asta. urmeaza sa aplic pentru facultate in Marea Britanie. el mai are doi ani de facultate. asta inseamna ca daca totul merge bine, inca un an ne putem bucura unul de celalalt. amandoi suntem speriati de clipa cand va trebui sa plec, iar asta e inevitabil. pllanul ar fi sa termine si el studiile lui aici, urmand ca din anul II de facultate pentru mine sa ne mutam impreuna in UK. imi vine greu sa cred ca o sa putem sta la distanta un an, avand in vedere cum stau lucrurile acum intre noi. de aceea va cer voua ajutorul. ce e maibine de facut? exista vreun program prin care el s-ar putea transfera in ultimul an la o facultate in Anglia? e posibil cumva sa evitam aceasta ruptura care ma tem ca poate fi fatala?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey, scurta ta istorisire mi-a amintit de mine anul trecut. Dacă există iubire, iubire adevărată puteri trece peste orice. Uite, anul trecut tocmai începusem clasa a 12-a când iubitul meu m-a anuntat ca este nevoit de circumstanțe să plece un an in S.U.A. Sincer eu eram ceva de genu' ma bucur dar cum va merge relatia asta, adica suntem de doar doua luni împreună iar tu pleci pe un alt continet, ne va despărții un ocean si cu un alt fus orar. Dar uite ca am rezistat iar totul este frumos acum. Daca exista iubire puteti trece peste orice. În primul rând iubitul tau poate pleca prin programul Erasmus dar se poate interesa daca facultatea lui face schimb de studenti cu o facultatea din afară.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu alegi sa discuti asta cu noi si nu cu iubitul tau. Noi stim ce vrea el?
Degeaba sunteti intr-o relatie. Chiar stau lucrurile prost intre voi. Comunicati ce naiba, nu e asa greu!

| Satango a răspuns:

Bună!
Nu fii nesigură. Odată ce iubirea există trebuie să existe şi încrederea. Ca să devii şi mai puternică discută despre asta cu el, totul va fi bine.
Baftă! happy