| Llolik a întrebat:

Vad problema mea una destul de sensibila. sunt clasa a XIIa si sunt intr-o relatie foarte frumoasa cu un baiat. ne intelegem de minune, petrecem fooarte mult timp impreuna si ne place asta. urmeaza sa aplic pentru facultate in Marea Britanie. el mai are doi ani de facultate. asta inseamna ca daca totul merge bine, inca un an ne putem bucura unul de celalalt. amandoi suntem speriati de clipa cand va trebui sa plec, iar asta e inevitabil. am discutat cu teama si totusi foarte deschis pe tema asta, planul ar fi sa termine si el studiile lui aici, urmand ca din anul II de facultate pentru mine sa ne mutam impreuna in UK. imi vine greu sa cred ca o sa putem sta la distanta un an, avand in vedere cum stau lucrurile acum intre noi. de aceea va cer voua ajutorul. ce e maibine de facut? exista vreun program prin care el s-ar putea transfera in ultimul an la o facultate in Anglia? e posibil cumva sa evitam aceasta ruptura care ma tem ca poate fi fatala?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu cred ca aceasta distanta va va face bine intr-un fel. Veti realiza in acest an daca va iubiti destul de mult incat sa merite asteptarea. Puteti folosi multe programe prin care sa va vedeti si sa va auziti vocea : skype, wapp, viber etc. Stiu ca nu e la fel, dar e un inceput si ajuta totusi.
Succes si fii tare!

| FaraNume1245 a răspuns:

Pana atunci poate va despartiti. De ce nu va bucurati de prezent si nu va ganditi atata la viitor?

| PsihopatX3 a răspuns:

Un an trece repede, aveți vacanțe, tehnologia vă permite să discutați zilnic. Acuma depinde şi de voi doi, cât de mult vă iubiți şi ce fel de oameni sunteți. Daca dispuneți de valori morale suficiente atunci relația o să țină.

| mihaela8005 a răspuns:

Asta este o provocare. atat pentru tine cat si pentru el. este un tesc al rezistentei si totusi e foarte greu sa stai departe de cineva atata timp. multumita tehnologiei ati putea vorbi non-stop dar tot n-ar umple golul acela. totusi, daca treceti cu bine peste anul acesta inseamna ca sunteti de nedespartit si n-o sa mai conteze nicio mica cearta ca voi, chiar va iubiti. asa ca indurati un an, ca mai apoi sa traiti fericiti impreuna, numai sa nu cedeze vreunul dintre voi. aveti grija. :*