| andriana_;) a întrebat:

Vi s-a intamplat ceva paranormal? ce anume?

Răspuns Câştigător
| Matusha a răspuns:

Marcel,

eu stiu ce e normalul din punctul meu de vedere. al tau poate fi altul. ceea ce pentru mine ar fi ceva normal, pentru tine poate fi ceva in afara normalului, in afara ariei tale de siguranta, iar paranormalul este un teren destul de instabil pentru a face discutii generalizate. asta voiam sa subliniez prin intrebarea mea. pacat ca ai trecut pe langa.

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

In sens relativ. Paranormal e ceva ce ni se pare noua nefiresc, ceva ce nu cunoastem. Mi s-au intamplat mai multe chestii dubioase dar care cred ca se pot explica.

| Marii a răspuns:

Sa mi se zica si pe site-ul asta ca-s ciudata? Mi s-au intamplat destule, dar nu vreau sa povestesc. happy

| Kassandra1408 a răspuns:

Am unele vise care sunt inserate in altele si care se adeveresc. Asta chiar ma ajuta la scoala, In plus, pot citi cu usurinta oamenii si aura mea este indigo happy

| sorin a răspuns:

Da, am un semn din nastere o para normala, si daca lipesc cele 2 cuvine paranomal este perfect. Ce vrei mai paranormal de atathee hee

| marcel_5462 a răspuns:

Matusha.
Ia de aici definitia normalului.
Care este asa cum trebuie să fie, potrivit cu starea firească, obisnuit, firesc, natural.

| marcel_5462 a răspuns:

Mathusa hai sa ne intelegem, tu ai cerut sa ti-se dea definitia normalului, corect?
Eu ti-am dat-o.(definitia normalului). Sa sti ca mie mi-se pare normal tot ce e normal, albul alb si negrul negru.sa auzim de bine

| marcel_5462 a răspuns:

Revin cu o completare.
Cred ca fiecarui om normal albul trebuie sa fie alb si negrul negru, eu cred ca un om normal nu poate spune ca albul e galben sau...si negrul verde.Eu cred ca atunci cand am postat primul raspuns a fost unul pertinet, daca nu e asa du-te si te cauta, ca eu cred ca tu suferi de mainia persecutiei.sa auzim de bine

| Matusha a răspuns:

Da-mi definitia normalului

| Deeza a răspuns:

Doar in visebatting eyelashes

| alexalex_4797 a răspuns:

Nu, sau nu cred...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista paranormal. Avand in vedere faptul ca noi consideram paranormal tot ceea ce nu ni se pare normal si ceea ce depaseste granitele noastre de intelegere.Am numit paranormal toate aceste lucruri pe care nu ni le putem explica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mi s-a intamplat, dar nu pot povesti.Nu am povestit decat unei singure pers.In rest nimeni nu m-ar intelege si nici nu vreau sa fiu considerata o"ciudata"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@mari

Chiar sunt(em) interesat(i).