| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a intamplat ceva paranormal?

10 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Cum ar fi?

| Helvete a răspuns:

Da. Multe lucruri. Si mi se intampla constant, oricat de nebunesc ar parea, dar m-am obisnuit cu lucruri de genul asta. In fine, am sa povestesc aici cateva. Ca o sa credeti sau nu, asta chiar nu ma intereseaza, eu stiu ceea ce mi s-a intamplat si asta conteaza. Deci:
1/ Aveam vreo 6 ani, si eram la tara, dormeam cu bunica-mea intr-o camera, iar in camera celalata dormea verisoara mea. Si eram racita in perioada aia, aveam febra, si trebuia sa ma trezesc pe la 12 fara ceva noaptea sa iau un medicament. Si a sunat ceasul, l-am luat, apoi, cand sa ma bag inapoi in pat, se aud 3 batai puternice in geam. Eu m-am speriat, normal, si bunica-mea s-a dus repede la geam sa vada ce e. Si nu era nimic, si altceva nu avea ce sa bata, ca geamul acela era inspre curte, si nu era nimeni la ora aia acolo.
As putea spune ca a fost cineva care trecea pe strada si care a vazut lumina aprinsa la ora aia si nu avea ce face, dar...
2/ Peste vreo 6 ani de la prima intamplare, toamna, eram cu mama in alta camera de data asta, tot la tara, si inca era cald afara si stateam cu geamul deschis, la televizor, pe la 11 noaptea. Se tot auzea un fasait pe afara, credeam ca sunt pisicile, dar tot insista zgomotul acela. In fine, nu am mai bagat in seama si ne-am culcat. Cum incercam eu sa adorm, la perete fiind, aud aceleasi 3 batai in geam si sar din pat imediat. Mama le-a auzit si ea, si s-a uitat pe geam- nimic. Abia am mai adormit in noaptea aia, si am visat numai ciudatenii in legatura cu intamplarea aceea.
Si bataile in geam au continuat...
3/ Acum 2 ani, in vacanta de vara, tot la tara fiind, ai mei plecasera de acolo, si eu dormeam in alta camera, nici prima de acum 6 ani, nici cea in care a batut a 2-a oara, ci alta. Si cum incercam sa adorm eu, geamul deschis fiind, aud iarasi bataile in geam. Si geamul fiind deschis, m-am speriat si mai tare. Nu mai puteam sa ma misc de frica, zici ca paralizasem. Totusi, m-am uitat sa vad, si nu era nimeni. Si era, la fel, tarziu, noaptea, pe la 1 si ceva.
Cam atat cu bataile in geam, mai urmeaza sa vad vara asta daca se mai intampla ceva. Dar asta nu e tot in legatura cu ciudateniile.
4/ Tot acum 2 ani, in vacanta de vara, in aceeasi camera fiind, inainte sa aud bataile in geam din noaptea aceea, abia ajunsesem la tara si imi aranjam lucrurile in camera. Si observ pe un TV vechi care nu mai functiona, o batista alba si cam bizara. O duc in alta camera, ca ma enerva si chiar nu isi avea locul pe acolo, in camera in care urma sa stau. Peste cateva minute, in care nu a mai intrat nimeni in camera, ma intor, si de ce dau iarasi?! De aceeasi batista! Am lasat-o acolo pana la urma.
5/ In aceeasi vara, in aceeasi camera, cum dormeam eu, de data asta, ma trezeste un zgomot destul de puternic. Ascult eu mai bine si imi dau seama ca se zguduie sifonierul din camera. Imi zic: "E cutremur, nimic mai mult." Si ma duc repede la bunicii mei sa ii trezesc, fiind cam speriata. Nu dormeau, se uitau la TV, si ii intreb daca au simtit. Ma intreaba ce, eu le spun 'cutremurul'. Dar nu fusese niciun cutremur. Sifonierul chiar se zguduise si eu cu bunica mea am mers sa verificam sifonierul, nu stiu la ce se referise, dar ea spusese asta. Nu parea nimic in neregula cu el. Ne intoarcem sa dorm in camera cu ei, ca nu mai aveam curaj sa dorm in camera aia, si pe hol, bunica mea tipa ca a vazut ceva trecand pe langa ea. Eu nu vazusem nimic, dar o credeam. In noaptea aceea m-am trezit din juma in juma de ora, si am visat numai porcarii si ciudatenii.
Mai am multe intamplari, dar o sa mai povestesc decat una, ca nu mai pot sa scriu:
6/ Asta se intampla acum cam 2 ani, toamna, era o zi ploioasa, si eu eram singura acasa, si ascultam Nirvana (pe vremea aia...) si aveam nevoie sa merg la baie. Asa am si facut, si am lasat usa deschisa, fiind singura acasa. Si aud, peste melodia care rula acolo, ca trosneste parchetul din sufragerie. Imi zic ca mi se pare. Si se auzea tot mai tare. Incep sa devin suspicioasa, si nici nu apuc sa ma sperii mai tare, ca vad un fel de ceata alba care trece prin fata mea, in baie. Si nu cred ca mi s-a parut, fiindca in baie era lumina stinsa, si se distingea clar in intuneric.
Cam atat, nu stiu cat de coerenta am fost, ca sunt cam obosita, dar astea sunt o parte din intamplarile ciudate pe care le-am trait...

| want2bMajestic a răspuns:

thinking daca iti zic ca am vazut un OZn nu ma crezilaughing)

| Andraa a răspuns:

Da...am dat acum 2 minute cu capu de usalaughinglaughing) ceea ce nu e prea normal pentru minelaughing

laughing)laughing

| Briosaaa a răspuns:

Da. Dar nu stiu sigur daca e adevaratbig grin. Mereu seara cand ma culc, clipesc de 3 ori si parca vad o fetita stand intr-un colt si privindu-ma urat. Unii spun ca e imaginatia dar parca tot cred:-ss.

| claudiuxs a răspuns:

Doamne si mie mi s-au intamplat lucruri ciudate ca cele de sus insa eu am fost si lovit da aceste chestii ciudate, 5la scoala, si 1 la posta, momentan

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu neaparat paranormal.
Deci in urma cu mult timp mergeam seara pe strada cu mama, inainte era o gaura de canalizare neacoperita. Si eu mergeam cu capu in sus si ma uitam la stele si cand ma apropii de acea groapa, mai aveam un pas si cadeam in ea straight face si dintr'o data m-am trezit din aceea situatie si am vazut in ce situatie sunt si am sarit pese happy. Da nu e nimic paranormal, ma ajutat Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu daa worried era cam 00:00 si am vazut pe geam o lumina mareeee si puternica m-am speriat foarte tare worried pe lumina aia am vazut un om care se uita la mine m-am speriat si m-am bagat cu capul sub plapuma... am dat iar plapuma de pe cap si a disparut asta i s-a intamplat si nanei mele era foarte infricosator... sau am mai vazut si ceva dar nu ma crezi un ozene mergea asa cu damburi si nu avea sclipiri worried daca vr sa ma crezi ma crezi daca nu parerea tawinking :*winking

| RΔϟVAη a răspuns:

Odată mama fiind plecata la servici noaptea pe la 11 eu am dormit cu bunica mea în cameră... Chiar îmi place sa ma uit la Ghost Lab si Fenomene Stranii. Afara ploua destul de tare si fulgera. Bunica adormind, iar eu privind spre geam vad o femeie in varstă cu parul alb cu fata lipită de fereastră privind nu chiar bine spre mine... Si acum ma sperii cand ma gandesc la faţa ei. Dar cum naiba o femeie batrână se uită pe fereastră la etajul 3?! Nu am spus chestia asta familiei dar mama mi-a povestit intr-o zi de o femeie care nu o plăcea si chiar incerca sa-i facă rău. Dar nu mi-a spsus ceva cu geamul sau.

| aKylie a răspuns:

Da,am spus un discurs la engleza;(