cami
| cami a întrebat:

Vi s-a intamplat sa:
Spuneti ca nu o/il placeti, dar sa va ganditi tot timpul la ea/el ( stiind ca el/ea se gandeste la voi),
iar cand apare in peisaj, cand o vedeti..sa vi se para indiferent/a.
dar cand nu o/il mai vedeti iar sa va ganditi straight face
si tot asa, intreg acest ciclu de vreo cateva saptamani.
pana la urma, voi ce concluzie trageti happy
o placeti sau nu?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Se pare ca unele din cele mai bune carti sau filme de dragoste sunt scrise pe principiul asta. Vezi Mandrie si Prejudecata... a lui Jane Austen - ecranizata din nou recent. Daca citesti cartea este mai clar decat in film... ca vezi cat de mult se gandeste cat de insuportabil este d-nul Darcy.
Oricum de trait am trait o data asa ceva... Nu s-a terminat cu happy end si n-am trait fericiti pana la adanci batranete, pentru ca pe mine ma obosea teribil situatia.

12 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Asa am patit si eu.happy Cu siguranta ca eram indragostita de accea persoanahappy

cami
| cami explică:

Rroxi43, cata dreptate ai happy. dl Darcy era atat de.tzafnos si se tinea atat de tzantzos, insa Elizabeth, o fata [nu chiar atat de simpla, dar modesta], a reusit sa-i tulbure gandurile.am reusit sa citesc multe pagini din Mandrei si prejudecata, insa nu am putut sa o termin, sad, fiindca Bibiloteca Judeteana are nevoie de ea in 2 saptamana. ufff ar trebui sa prelungeasca termenul.

mlm
| mlm a răspuns:

In general se intampla asa ceva, dar de la o anumita varsta nu iti mai sta capul la asa ceva, doresti ca relatia sa devina cat mai serioasa si sa lasi lucrurile sa-si urmeze calea reala, important este sa fii cu mintea limpede si sa stii ceea ce vrei de la viata. Sper ca si tu stii!

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cami poti sa-ti prelungesti termenul de imprumut al cartii, daca inca mai ai nevoie de ea. Cel putin la noi la biblioteca se poate face asta. Trebuie doar sa mergi s-o prelungesti, ca sa primesti un nou termen. In plus Mandrie si prejudecata se gaseste in general..., pentru ca sunt mai multe exemplare dintr-o carte. Incearca, pentru ca ar fi pacat sa nu citesti cartea pana la sfarsit. E una din favoritele mele.

| Parintele a răspuns:

Cand placi pe cineva iti dai seama de la inceput. Daca o placi doar fizic sau si moral etc.La ce zici tu probabil nu sti ce vrei.Sau o arzi aiurea.

| andi a răspuns:

Nu mii s-a intamplat, dar e interesant!winking

| dulcika a răspuns:

Da mi s-a intamplat.eu aveam impresia cami plc de el dar m-am inselat.si concluzia este ca nul plac ci mai degraba ma enerveaza...happy

| mary_9593 a răspuns:

Am patit ceva asemanator cu actualul iubit blushing cu sigurata il placeam dar pur si simplu nu vroiam sa recunosc. el la fel. insa cand am simptit ca incep sa il pierd datorita nesigurantei mele. am actionat. asa cred ca ar fi cel mai bine blushingbig grin

| eu_4161 a răspuns:

Da... mi s-a intamplat o data sau de 2 ori.,.,.,., Il pot placea... dar daca nu il mai vad o perioada imi trece

| alecs_6027 a răspuns:

Stiu km e.straight face...si e foarte nasol...am fost asa confuz...si da s a adeverit...eram in limba dupa persoana respectiva...big grinoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi oamenii tindem mereu spre ce nu avem iar cind dobindim ce interes ar mai prezenta? Tot la fel nu putem constientiza ce am pierdut decit dupa ce pierdem iremediabil dar citeodata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca tu ai patit eu nu... cand ne vedeam mi se parea ca imi vad visul cu ochii si ii multumeam lui DUmnezeu ca am ohi sa o vad