| NuTeCred a întrebat:

Vi s-a intamplat sa va certati cu cea mai buna prietena si sa vedeti ca nu mai vrea impacare? Cum va simtiti? Cum treceti peste? crying

3 răspunsuri:
| Anaaaaaaaa a răspuns:

Pai normal cu cea mai buna prietena te certi mereu dar depinde daca ii cu adevarat o prietena buna..Pai stii cum ii daca tu nu faci primul pas nici ea nu o sa-l faca pentru ca o sa-i fie jena aveti amandoua orgoli destul de mari cel mai bine ii daca tii la ea si daca stii ca ai fost tu devina cereti scuze si nu cred ca nu te va ierta si daca nu te va ierta o sa treci tu peste o sa vezi daca ti-o fost o prietena adevarata sau daca nu a fost o prietena adevarata ca poate ea cu tine radea si stateati impreuna dar poate pe la spate vorbea despre tine o sa treci tu peste BAFTA!

| AnneRoseRock a răspuns:

Da.
Nu puneti amandoua la suflet.
Fiecare dintre voi stie ca, (virgula) ceea ce a spus cealalta au fost vorbe aruncate la nervi.

Din cauza orgoliului ei (si poate si al tau) prietenia voastra are de suferit.

Incearca sa-i vorbesti frumos si pe un ton de genul 'bat-in-retragere/hai-sa-ne-impacam-ca-nu-suntem-proaste'.

Cere-ti scuze, chiar daca nu a fost vina ta, iar daca o sa fie o prietena adevarata o sa-si vada partea de vina, iar daca nu vei vedea cine este cu adevarat.

Important e sa nu te lasi prea mult afectata. Timpul le rezolva pe toate.
Incepe cu lucruri usoare.
Adu-i aminte de momentele in care va distrati si de amintirile frumoase.

O sa treceti peste amandoua.
Sustinere!
Bafta! big hugwinking

| NuTeCred explică (pentru AnneRoseRock):

Problema e ca nu mai vorbim din septembrie 2012 straight face. De cateva ori am mers cu ea pe strada si i-am zis niste chestii, dar ea nu a facut nimic, desi e vina ei ca ne-am certat, eu m-am dat batuta si am vorbit cu ea. Dar se vede ca nu ii mai pasa si eu nu prea mai am ce sa fac, desi ma gandesc aproape in fiecare zi la eawinking