| Gabriel2007 a întrebat:

Vi se pare ciudat cand vedeti persoane, chit ca le cunoasteti sau nu, ca merg cu casti, dar nu d-alea de telefon, mici.
De alea nici mari, nici mici, niste Jbl uri, care sa asculte muzica la ele pe strada? Mi se pare ca si persoanele de ma stiu cu ele se uita ciudat cand le port pe cap pe strada.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu mi se par deloc ciudati, chiar vad zilnic zeci de asemenea persoane, care alearga sau merg pe strada, cu castile pe urechi, fiind un lucru normal in ziua de azi, sa faci sport in aer liber si sa asculti la muzica sau lectura ta favorita.
Eu insami fac acest lucru de fiecare data cand ies la alergat singura., dar cand am companie nu pun castile, ca prefer sa vorbim.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Deloc.
Înseamnă că vor să asculte la calitate muzica. Sau că nu suporta sa bage ceva in urechi.

| dullcat a răspuns:

Nu mi se pare ciudat, insa e nesigur, ai grija mai ales la trecerile de pieton etc. fiindca daca da masina peste tine nu ai absolut nicio scuza, chiar daca esti nevinovat va cadea vina pe tine, soferul se va spala pe maini.

| Fatamuntilor a răspuns:

Din a asculta muzica altora la volum maxim, venind din mai multe parti, mai bine sa vad fiecare cu muzica lui, mai ales pe strada.

| CassiCass a răspuns:

Părerea mea este că nu e un lucru anormal. Mi se pare un lucru normal atâta timp cât și atenția este prezenta. (Mă refer la traversarea unei străzi sau tamponarea cu alte persoane sau scări rulante sau situații similare).