| anonim_4396 a întrebat:

Pana la ce varsta vi se pare normal sa vedeti copiii goi pe plaja?
Eu am stat goala pana la 10 ani (adica pana acum 2 ani) iar pe la mijlocul verii am reusit sa port si sutien.
Mamei mele nu i se pare normal ca nici acum sa stau imbracata pe plaja (chiar daca am par prin anumite locuri si port la sutien 80 B) pe motiv ca sunt copil. Chiar si sutienul, nu ma lasa sa il port decat foarte rar. Ea face topless mai mereu si nu de putine ori am fost la plaja de nudisti. De vreo 3 ori vara asta a trebuit sa fac plaja nud pentru ca "mi-a uitat" costumul. Este foarte aiurea, copiii mici se uita la mine si spun "mami, eu de ce n-am ce are fata aia?". Toata lumea se holbeaza la mine si ma simt ciudat. Mi-e foarte frica sa nu dau de cineva cunoscut. :'( Sanii foarte mari imi atarna si mi se misca atunci cand merg. La scoala cand ma schimb sunt foarte timida, nimeni nu stie ce se intampla vara. Ce-mi recomandati?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi se pare normal sa vad un om gol indiferent de varsta. Cine stie ce vedeta va ajunge copilu' meu si eu il las cu zdranga goala sa-l vada toti retardatii. Eu n-am fost niciodata la mare asa ca n-am avut problema asta.
Spune-i mamei tale ca pe tine te deranjeaza sa stai dezbracata, daca ea se duce la nudisti pe tine sa nu te ia sau daca ea face topless nu inseamna ca trebuie sa faci si tu. Deja ai 12 ani, ce naibii o sa te tina-n pasarica goala pana la 16 ani cand o sa sara toti obsedatii pe tine? Explica-i asta si daca vrea sa inteleaga bine, daca nu, nu te mai duce pe plaja si gata sau du-te si indiferent de ce-ti zice nu te dezbraci ca doar nu te-o dezbraca cu forta.

| ioanamaria2000 a răspuns:

Intr-o lume perfecta lucrul asta ar fi normal, copiii nu trebuie sexualizati. Ar trebui sa stea cum vor si sa se distreze. Dar cum noi traim cu tot felul de oameni dubiosi care se uita la fetite de cativa ani si isi fac tot felul de filme, probabil si eu mi-as imbraca copilul pe plaja. E foarte trist, dar traim intr-o lume in care nu putem sa avem încredere in oamenii din jurul nostru.

| CrissxCriss a răspuns:

De obicei copiii nu poarta costum de baie. Daca ai inceput sa te dezvolti si sa-ti apara formele trebuie sa porti costum de baie.Copiii se dezvolta foarte repede in vremurile de astazi. Asta ar trebui sa-i explici mamei tale ca nu m-ai sunt aceleasi vremuri.

| Viki00000 a răspuns:

Am aproape 13 ani,și mama încă vrea sa stau complet dezbrăcată, ea nu face topless dar zice că ar trebui să stau goala deoarece sunt încă un copil și nu este normal pentru că eu nu am ce arăta... Aceiași situație mi-se întâmplă și mie, copii mai mici se uita la mine și își întreabă părinți de ce fata aceia are și eu nu. Vara trecuta nu am fost la nudiști, mama și tata nu vor sa mergem.(am deja sâni mari, am păr în anumite locuri)mama nu vrea de nicio culoare să port măcar chiloți la mare spune să stau fără. Ce să fac?