| anonim_4396 a întrebat:

Vi se pare normal ca la aproape 14 ani sa nu am. ciclu? desi am secretia... mi-e frica pentru ca aproape toate fetele din clasa au... daca se poate spuneti-mi simptomele care le ai. dau funda

4 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Nu pot să zic că este anormal.Depinde de la persoană la persoană; primul ciclu ar trebui să-l ai între 11 şi 16 ani.
Simptomele le găseşti în link-ul de mai jos.
http://www.noifetele.ro/yourbody/periods_4.php
Succes!

| dyav0litza a răspuns:

Stai linistita te dezvolti ma greu.la o fata i-a venit abia la 19 ani.simptome: durere de burta foame pofte

| Any a răspuns:

Da cunosc o persoana care a patit la fel si dupa ceva timp i-a venit, stai linistita ca nu exista fata sa nu aiba asa ceva.Iti va veni si tie randul sa nu te sperii.Simptomele difera de la persoana la persoana. Funda!

| Yoyo7949 a răspuns:

Da` e ceva normal.Mie mi-a venit pe l 16 ani big grin