| Culturism69 a întrebat:

Vine Balul Bobocilor si voiam sa imi dati mai multe jocuri cu bautura.
Sa le si explicati daca se poate.

Răspuns Câştigător
| Cristian_Bumb_1995 a răspuns:

Poti sa pui pariu cu unu ( sa plateasca el consumatia ) ca uh bei mai repede 3 halbe de bere decat bea el 3 ( de preferabil intr-un bar ) pahare cu apa cu conditiile :
-el nu are voie sa atinga halbele tale si nici tu paharele lui.
-nu are voie sa incepa al 2-lea si al 3-lea pahar pana nu gati tu prima si a doua halba cu bere...( incepe sa bea cate un pahar de fiecare data cand gati uh o halba )
el o sa zica bine o sa bea paharul cu apa in cateva secunde si te asteapta pe tine sa termini de baut berea din prima halba, ai terminat prima halba el se apuca de al 2-lea pahar si iar il termina in cateva secunde tu stai linistit si bei incet si din a 2-a halba cu bere si iei prima halba ( cea goala ) si o pui peste paharul lui cu apa... si tu stai si-ti savurezi linistit beriilewinking ca nu are voie sa atinga halbele tale tongue

1 răspuns:
| MaliciousDeath a răspuns:

Mai este un joc fain, bolţ.
Va asezati in cerc, iar unul, nu conteaza cine, incepe numaratoarea.
Incepi cu 1, urmatorul spune 2, urmatorul 3, si tot asa. Faza este ca atunci cand urmeaza cifra 7, un multiplu de 7(14, 21,28, 35... ), un numar care il contine pe 7(17, 27,37, 47... ) ori un numar care are suma cifrelor 7(exemplu 16, pentru ca 1+6=7), trebuie sa spui "bolţ".
Daca nu esti atent si spui numarul in loc de "bolţ", trebuie sa bei un pahar de alcool.Cu cat bei mai mult, cu atat devine mai greu sa te concentrezi la joc, deci iti dai seama ce iese.